14 Nisan 2017

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ HAK-İŞ’İN REFERANDUM PROGRAMINA KATILDI

 

Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonunda “Anayasa Değişikliğine Tam Destek, Geleceğimiz İçin Evet” sloganıyla gerçekleştirilen programına katıldı.

Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel ile genel merkez çalışanlarımızın ve üyelerimizin katıldığı programa çok sayıda siyasi de katıldı.

Programa, Genel Başkanımız Mahmut Arslan, AK Parti Ankara Milletvekili Vedat Bilgin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay, HAK-İŞ Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız ile Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği’nin (AHİD) Genel Başkanı Hilmi Yaman ve Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın genel başkanları ile yöneticileri katıldı.


Genel Sekreterimiz Osman Yıldız’ın, programın açılış konuşmasını yapmasının ardından kürsüye çıkan Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Anayasa mücadelemiz kurulduğumuz günden beri devam etmektedir”dedi.  Arslan, “HAK-İŞ olarak kurulduğumuz 1976 yılından bugüne kadar gerek 1971 Anayasası, gerek 1982 Anayasasının millete zorla ve baskıyla kabul ettirildiğini bildiğimiz için anayasa mücadelemiz başından beri devam etmektedir” diye konuştu.

“1987’DE DE EVET DEDİK”

1987 yılında siyasi yasakların kalkması konusunda HAK-İŞ’in ‘EVET’ diyerek yeni bir yol haritası oluşturduğunu hatırlatan Arslan, “Daha sonraki süreç olan 2007 yılında yapılan anayasa değişikliği referandumunda HAK-İŞ yine ‘EVET’ diyerek Türkiye’nin önünün açılmasında katkı sağlamıştır” ifadelerini kullandı.

 “ÜLKEMİZ YENİ KRİZLER YAŞAMASIN DİYE ‘EVET’ DİYORUZ”

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, yetki karmaşasının yönetim krizlerine, yönetim krizlerinin de ekonomik krizlere yol açtığına işaret ederek, “Siyasal krizler ve bunun sonucu olarak ortaya çıkan ekonomik krizlerin en çok kaybedeni emekçiler olmuştur. Ülkemiz yeni krizler yaşamasın diye anayasa değişikliğine evet diyoruz”  ifadelerini kullandı.


 “HAK-İŞ SİZİNLE BERABER YÜRÜMEYE KARARLIDIR”

Salonda yer alan taşeron işçileri selamlayarak, “HAK-İŞ sizinle beraber yürümeye, sizinle beraber sorunlarınızı çözmek için mücadeleye kararlıdır” diyen Arslan, “Taşeron işçilerin ve geçici mevsimlik işçilerin sorunlarını mutlaka bu dönemde çözmemiz gerekiyor ve bunu her fırsatta söylemeye devam edeceğiz. Bu konuda HAK-İŞ olarak Özel Sözleşmeli Personel (ÖSP) gibi bir çözüme razı olmayacağız. Bu konuda geri adım atmayacağız ve vazgeçmeyeceğiz. İşçilerin kadro alması, kamu işçisi olmaları için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu mücadeleyi beraber başlattık, beraber sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Toplantıda konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise, Referanduma 3 gün kaldığını anımsatarak, “Yüzde 60 civarında bir ‘EVET’le nasipse bu işi bitireceğiz” dedi.