23 Ekim 2018

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ HAK-İŞ’İN 43. YIL ETKİNLİKLERİNE KATILDI

 

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulu üyelerimiz, Konfederasyonumuz Hak-İş’in 43. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen programlara katıldı. 

Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Recep Akyel ve Ferhan Öner, ilk olarak, Ankara Grand Otel’de gerçekleştirilen “Ekonomik Sorunlar ve Çözüm Yolları” konulu panelin açılış toplantısına katıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem ve Hak-İş’e bağlı sendika başkan ve yöneticilerinin katıldığı toplantının tamamlanmasının ardından panele geçildi. 

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin’in moderatörlüğünü yaptığı panelde, Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkanı Mahmut Arslan, AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Lütfi Elvan, ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur panelist olarak yer aldı. 

HAK-İŞ BAŞKANLAR KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ 


Panelin sonra ermesiyle yenilen öğle yemeğinin ardından Hak-İş Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısı düzenlendi. 

Toplantıda, ülkemizdeki gündem ve gelişmeler, çalışma hayatındaki gelişmeler, dünya gündeminde yer alan Filistin meselesi ve Kudüs Davası ile HAK-İŞ’in çalışmaları, sendikaların örgütlenme faaliyetleri, il istihdam ve mesleki eğitim kurulları, HAK-İŞ’in yürüttüğü projeler, HAK-İŞ MEYEB Sınav ve belgelendirme faaliyetleri konusunda değerlendirmelerde bulunuldu.

Genel Yönetim Kurulumuz, Başkanlar Kurulunun sonrasında ise Hak-İş’in 43. Kuruluş yıldönümü kapsamında verilen akşam yemeğine katıldı. 

HAK-İŞ Kurucu Başkanları Yasin Hatipoğlu, Mustafa Taşçı, Abdulhakim Kaplan, Mehmet Asena, Naci Şavata, Recai Nurhan Yavuz, İbrahim Ahi’ye HAK-İŞ’in 43. Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle plaket takdiminde bulunuldu.


HAK-İŞ’in 43. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen tören, kurucu başkanların hep birlikte pasta kesimi ve toplu aile fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.