28 Kasım 2019

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ HAK-İŞ KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

Sendikamızın Genel Yönetim Kurulu, Konfederasyonumuz Hak-İş’in bu yıl sekizincisini gerçekleştirdiği “Emeğe Saygı” temalı Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödül Töreni katıldı. 

Ankara Hilton Garden Inn Otel’de yapılan törene Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Recep Akyel, Ferhan Öner, Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu ve Ankara Bölge Başkanımız Hüseyin Cansu ile siyaset ve sanat dünyasından birçok tanınmış isim katıldı.

119 ülkeden 4 bin 46 filmin başvuru yaptığı yarışmada ulusal ve uluslararası alanda 11 kategoride ve ayrıca Sendikacı Gözünden kategorisinde ödül verildi.


Ödül töreninde konuşan Arslan, “HAK-İŞ olarak sanatı emekten ayrı düşünmediğimiz ve sanatın bizatihi emek olduğunun bilincini taşıdığımız için bu yarışmayı düzenledik. Çünkü biz emekçilerin ürettikleriyle sanata değer kattıklarını biliyoruz. Kültür ve medeniyet coğrafyamıza baktığımızda gördüğümüz bütün eserlerde emekçilerin sanata düşen alınteri ve hünerleri bulunmaktadır. Emeğin ve emekçinin sesi sizin hayallerinizle birleşerek beyaz perdeye düşüyor. Hayalleriniz devam etikçe, emeği merkezine alan filmler üreteceğinizden eminiz. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, hayallerini gerçeklerle bezeyip bize gösteren sinema dünyasının kıymetli temsilcilerini gönülden kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle birlikte tören sona erdi.