7 Mart 2019

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ HAK-İŞ KADINLAR GÜNÜ PROGRAMINA KATILDI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Konfederasyonumuz Hak-İş’in Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde “Fıtratta Farklılık Haklarda Eşitlik” temasıyla Ankara’da düzenlediği 8. Uluslararası Kadın Emeği Buluşmasına katıldı.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Recep Akyel, Ferhan Öner ve Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu’nun da hazır bulunduğu programa kadın üyelerimiz ve genel merkez personelimizin yanı sıra Hak-İş’e bağlı sendikalardan 2 bine yakın kadın katılım sağlayarak Kadınlar gününü büyük bir coşkuyla kutladı. 


Programda bir konuşma yapan Genel Başkan Arslan, “Yapacak çok şey var. SGK’ya kayıtlı olan 5 milyon kadın emekçi var. Sendikasız, toplu sözleşmesiz, örgütsüz ve kötü şartlarda çalışan milyonlarca kadın var. Bizim bunlara ulaşmamız, onlarla konuşmamız, onları sendikal mücadeleye dahil etmemiz gerekiyor. Sorumluluklarımız çok büyük. HAK-İŞ 160 bin kadın üyesi ve toplam 700 bin üyesiyle önemli bir konfederasyondur. Gelin geleceğimizi hep birlikte şekillendirelim. HAK-İŞ olarak elde ettiğimiz kazanımlarımızı çalışma hayatına birlikte taşıyalım” diye konuştu.


Konuşmaların ardından, Hacı Bayram Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gonca Bayraktar Durgun’un moderatörlüğünde çeşitli konularda bir dizi panel gerçekleştirildi.