3 Aralık 2023

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ HAK-İŞ İLE BİRLİKTE FİLİSTİNLİ ŞEHİTLER ANISINA FİDAN DİKİM GERÇEKLEŞTİRDİ


Genel Yönetim Kurulumuz, Konfederasyonumuz HAK-İŞ ile birlikte 29 Kasım Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü kapsamında Filistinli şehitler anısına HAK-İŞ Kudüs Komitesi Filistin/Gazze Şehitleri Hatıra Ormanı’na fidan dikti.

Etkinliğe Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Filistin Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, Sendikamızın Genel Başkan Yardımcıları Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Aydın Baysal, Şerafettin Koç, Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak, HAK-İŞ İl Başkanları, Genel Merkez personelimiz ve çok sayıda HAK-İŞ’li katıldı.

 
“250 FİDAN ŞEHİTLERİMİZ ANISINA TOPRAKLA BULUŞTU”

HAK-İŞ Kudüs Komitesi Filistin/Gazze Şehitleri Hatıra Ormanı’na Gazze’de şehit olan 250 kişinin adlarına fidan dikimi gerçekleştirildiğini ifade eden Arslan, “Bugün 29 Kasım Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü için buradayız. Dünya Filistin Günü’nün BM tarafından ilan edilmesi 1978 yılıdır. Ancak esas garabet 1947 yılında Filistin’in bölündüğü gündür. BM ne yazık ki galip devletler ve emperyalistler üzerinden Filistin topraklarını 1947’de ikiye böldüler. Aradan 32 yıl geçtikten sonra 29 Kasım’ı Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü olarak, güya Filistinlilerin gönlünü almak için yaptılar. Burada bile bir ihanet ve iki yüzlülük var” diye konuştu.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 29 Kasım 2022 tarihinde Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü münasebetiyle “Filistin Davasını Destekleyen Türk Şahıslar” ödül töreninde, kendilerine Filistin Devleti “Dostluk Yıldızı” nişanı takdim edildiğini anımsatarak, HAK-İŞ’in Filistin davasına verdiği desteğe dikkat çekti.

Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından HAK-İŞ Konfederasyonumuz Kudüs Komitesi Filistin/Gazze Şehitleri Hatıra Ormanı’na 250 şehidimiz anısına fidan dikildi ve fidanlara şehitlerimizin isimleri asıldı.