25 Kasım 2023

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ HAK-İŞ İLE BİRLİKTE ABD ELÇİLİĞİNE SİYAH ÇELENK BIRAKTI, İSRAİL’İ LANETLEDİ


Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in öncülüğünde Sendikamız Özçelik-İş ve HAK-İŞ’e bağlı sendikalar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında, kadına yönelik şiddeti kınamak ve Filistinli kadınların yaşadığı zulmü ve soykırımı protesto etmek amacıyla bir protesto yürüyüşü gerçekleştirerek, ABD elçiliğine siyah çelenk bırakıp, Amerika ve İsrail’i lanetledi.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan liderliğindeki protesto yürüyüşüne HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Aydın Baysal, Şerafettin Koç, Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak, üyelerimiz, Genel Merkez personelimiz ve çok sayıda HAK-İŞ’li katıldı.

Genel Başkan Arslan başkanlığında ATO Congresium önünde toplanan büyük HAK-İŞ ailesi, ellerinde katil İsrail’in öldürdüğü çocukları sembolize eden kefenli bebekler, anneler ve siyah çelenk ile yoğun yağmur altında ABD Büyükelçiliği önüne kadar slogan atarak yürüdü.

Düzenlenen yürüyüşün ardından ABD Büyükelçiliği önünde toplanan kalabalığa seslenen Genel Başkan Mahmut Arslan, “Filistinli, Gazze’li yaralı yürekli anaların yetim yavruların bir ömür işgal edilmiş topraklarında mülteci olarak yaşamak zorunda kalan yaşlı babaların acılarına ortak olmak, dayanışmamızı bir kez daha haykırmak için buradayız. 49 gündür katillerin bombalarına maruz kalarak şehit olan analara sabi çocuklara yaşlılara sivillere bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz” diye konuştu.
Arslan, 100 yıl önce başlayan 75 yıldır planlı bir şekilde devam eden Filistin topraklarının işgal edilmesinin esas aktörlerinden ana sponsoru olan katil ABD’yi protesto etmek, bir kez daha lanet okumak için bir araya geldiklerini hatırlatan ve Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren katil ABD’nin okyanus ötesinden gelerek, insanları acımasızca katlettiğine vurgu yapan Arslan, ABD’nin Ortadoğu’dan, Akdeniz’den, Filistin’den defolmasını istedi. Arslan, “Terörist devlet siyonist İsrail’in Gazze’deki katliamlarına destek verdiği, teşvik ettiği için ABD’yi lanetliyoruz. Katil Amerika seni iyi tanıyoruz. İşgallerinizi katliamlarınızı işkencelerinizi unutmadık!” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Filistin’de ve Gazze’de hayatlarını kaybeden şehitler için dualar edilerek, ABD Büyükelçiliği önüne siyah çelenk ve ölen çocukları temsilen kefenli oyuncak bebekler bırakıldı.