24 Ekim 2022

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ HAK-İŞ GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULUNA KATILDI

Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından biri olan HAK-İŞ’in, 47. Kuruluş Yıldönümünü “HAK-İŞ’in Gücü Türkiye’nin Gücü” temasıyla kutlanıyor.

HAK-İŞ 47. Kuruluş Yıldönümü kapsamında gerçekleştirilen HAK-İŞ Başkanlar Kurulu, Genel Başkan Mahmut Arslan’ın başkanlığında 21 Ekim 2022 tarihinde HAK-İŞ Genel Merkezinde toplandı.

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin katıldığı Başkanlar Kurulu toplantısında, HAK-İŞ’e bağlı kardeş sendikalarımızın Genel Başkanları da katıldı. Toplantıda Arslan, HAK-İŞ Konfederasyonu’nun Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından biri olduğunu belirterek, “HAK-İŞ’in yarım asra yaklaşan soylu geçmişi büyük mücadeleler ve başarılarla doludur. HAK-İŞ, 21 sendikası; 81 il başkanlığı, 250 şube başkanı ve şube yönetim kurulu üyeleriyle Türkiye’nin her yerinde örgütlenmesini tamamlamış, her iş kolunda sendikal yapıyı inşa etmeyi başarmış ve bugün 765 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından birisi olmuştur” dedi.

Daha sonra etkinlikler kapsamında HAK-İŞ Genişletilmiş Başkanlar Kurulu akşam yemeği programı düzenlendi.

Yemeğe, Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Şerafettin Koç, Aydın Baysal ve Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak da katıldı.

Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, 22 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirilen HAK-İŞ Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısına da katılarak, Hak-İş’i ve sendikamızı temsil etti.

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, “HAK-İŞ’in Gücü Türkiye’nin Gücü”, “Birlikte yürüyelim, Birlikte Erdemli Sendikacılığı inşa edelim, Birlikte HAK-İŞ olalım” temasıyla gerçekleştirildi.