24 Ekim 2023

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ HAK-İŞ GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULUNA KATILDI


Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından biri olan HAK-İŞ’in, 48. Kuruluş Yıldönümünü iki gün süren çeşitli etkinliklerle kutlandı.

HAK-İŞ 48. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri ilk olarak, HAK-İŞ Genel Merkezi’nde yapılan basın toplantısıyla başladı.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın başkanlığında yapılan basın toplantısına HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin yanı sıra HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Devlet Sert, Mehmet Ali Kayabaşı, Halil Çukutli ve Genel Sekreter Eda Akbulut ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

Basın toplantısında, terörist İsrail’in Filistin’deki zulmünden, ülkemizdeki hayat pahalılığına karşı mücadelemize, sendikalaşmanın önündeki engellerden, KİT’lerdeki taşeronların kadroya geçirilmesine kadar birçok konuda HAK-İŞ’in beklentileri ve çalışmaları ifade edildi.

Toplantıda Arslan, HAK-İŞ’in gerçekleştirmiş olduğu yarım asırlık mücadelesinin Cumhuriyetimizin 100. Yılına denk gelen 48. Kuruluş Yıldönümü etkinliklerinin daha anlamlı bir hale geldiğini ifade etti. Arslan, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında bizim için kuruluş yıldönümümüzü anlamlı kılan bir dizi etkinliği gerçekleştiriyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun” dedi.

HAK-İŞ BAŞKANLAR KURULU YAPILDI

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in 48. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla, 21 Ekim 2023 tarihinde Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısı “Emeğin Evrensel Gücü: HAK-İŞ” temasıyla gerçekleştirildi.

Genel Başkanımız Değirmenci, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Kılıç, Aydın Baysal, Şerafettin Koç ve Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak’ın da katıldığı Başkanlar Kurulu toplantısı, Mahmut Arslan’ın başkanlığında Türk Kızılay Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz’ın katılımıyla yapıldı. Programın açılışında Cumhuriyetin 100. Yılında Çalışma Hayatı ve HAK-İŞ film izlendi.

Arslan, Emeğin Evrensel Gücü: HAK-İŞ temasıyla kutlanan 48. Yaş kuruluş etkinlikleri kapsamında Türk Kızılay ile ikili işbirliği anlaşmasında bir araya geldiklerini belirterek, ‘Bugün 48. Yaşına girişimizin birinci günü. Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in 1976 yılında kuruluşunda emeği olan, kurulduğu andan itibaren bugüne kadar konfederasyonumuzun değişik kademelerinde görev yapan ve başta genel başkanımız Necati Çelik olmak üzere, bu davada emek veren ve aramızda olmayanlara minnet ve şükranlarımızı ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Kızılay ile yapılan işbirliği imza tören sonrasında, program, karşılıklı hediyeleşme ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

ÇALIŞMA HAYATI SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ

Kuruluş yıldönümü etkinliklerinin ikinci gününde ise “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türk Çalışma Hayatı Sempozyumu”, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Işıkhan, Konfederasyonumuzun 48. Kuruluş Yıldönümünü kutlayarak, HAK-İŞ’in Türkiye’de sendikacılık tarihinin sembol kuruluşlarından biri olduğunu ifade etti. Genel Yönetim Kurulumuzun yanı sıra şube ve bölge başkanlarımız da sempozyuma katılım sağladı.

Sempozyumun ikinci bölümünde ise çeşitli üniversitelerden hocaların katılımıyla çalışma hayatına ilişkin konu başlıkları ele alındı.

Ayrıca Pladis ve Godiva Yönetim Kurulu Başkanı ve Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker, sempozyuma katıldı. “Türkiye Yüzyılında İşin Geleceği” özel oturumunda konuşmalarını gerçekleştiren Murat Ülker, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’i Cumhuriyetin 100. Yılında gerçekleştirdiği program ve kuruluş yıldönümü dolayısıyla tebrik etti.

Yıldönümü etkinlikleri düzenlenen akşam yemeğiyle son buldu.