9 Şubat 2017

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ BOSNA HERSEK’Lİ SENDİKACILARI AĞIRLADI

Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Bosna Hersek’de faaliyette gösteren sendikaların başkanlarını ve heyetini, Sendikamız Genel Merkezi’nde kabul etti.

Ziyarette Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel ve Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner de hazır bulundu.

Bosna Hersek’li heyette ise Bosna Hersek Bağımsız Sendikalar Birliği Konfederasyon Başkanı İsmet Bajramovic, Bosna Hersek Metal-İş Sendikası Başkanı Bajro Melez, Bosna Hersek Federasyonu Orta ve Yüksek Öğrenim, Eğitim, Bilim ve Kültür Sendikası Başkanı Selvedin Satorovic ve Bosna Hersek Federasyonu İlköğretim ve Eğitim Bağımsız Sendikası Başkanı  Saudin Sivro yer aldı.

Görüşmede, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Başkanımız Değirmenci, Çelik-İş Sendikası’nın yeni bir yol haritası ile misyon ve vizyon değişikliği yaparak, metal işçilerini tek çatı altında toplamak için çalıştıklarını anlattı. Değirmenci, ayrıca Bosna Hersek’e iade-i ziyarette bulunmak istediklerini sözlerini ekledi.  

Konfederasyon Başkanı İsmet Bajramovic ise Türkiye’den bir sendika ile işbirliği yapmak istediklerini, buna en uygun sendikanın da Çelik-İş Sendikası olduğunu söyledi.

“Türkiye’yi seviyoruz ve güveniyoruz” diyen Başkan Bajramovic, Sendikamız Genel Yönetim Kurulunu Bosna Hersek’e davet etti.

Genel Başkanımız Değirmenci’nin, heyette bulunanlara sendikamızın ismini taşıyan hediyeler takdim etmesiyle ziyaret son buldu.