28 Ekim 2021

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ AZERBAYCAN’DA BİR DİZİ TEMASLARDA BULUNDU

Sendikamızın Genel Yönetim Kurulu, dost ve kardeş ülke Azerbaycan’da bir dizi temaslarda bulunarak, bir takım ziyaretler gerçekleştirdi.

Bu kapsamda ilk olarak, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman Yıldız, Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Recep Akyel, Ferhan Öner, Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu ile Şube ve Bölge Başkanlarımız Azerbaycan’ın merhum milli lideri Haydar Aliyev’i kabri başında ziyaret ederek, dualarla yad etti.

Genel Başkanımız Değirmenci ve Başkanlar Kurulumuzdan oluşan heyetimiz, ziyarette sendikamızın çelengini anıt mezara bırakarak, saygı duruşunda bulundu.

KARDEŞ SENDİKALARA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Aliyev’in mezarına yapılan ziyaretin ardından Genel Yönetim Kurulumuz Azerbaycan’da faaliyet gösteren metal sendikasına ve konfederasyona ziyaret gerçekleştirdi.

Bu kapsamda Azerbaycan Sendikalar Federasyonu ve Milletvekili Sattar Mehbaliyev ve Azerbaycan Metal Sendikası Başkanı Bakır Yusifov ile bir araya gelerek, sendikalar arası işbirliği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Karşılıklı iyi niyet açıklamalarının yapıldığı ziyaretlerde tıpkı iki ülke ilişkilerinin artırıldığı gibi sendikalar arası işbirliğinin de artırılması gerektiği noktasında mutabık kalındı.