17 Mayıs 2019

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ AYDINLAR’DAKİ ÜYELERİMİZLE İFTARDA BULUŞTU

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Başkan Yardımcılarımız Recep Akyel ve Ferhan Öner ile birlikte, Konya’da faaliyet gösteren Aydınlar Yedek Parça A.Ş.’deki üyelerimizle iftarda buluştu.

Konya Bölge Başkanlığımızın teşkilatlanma uzmanlarımızla birlikte organize ettiği iftar programı Selçuk ilçesinde bulunan Paşapark Otel’de gerçekleştirildi.

Örgütlenme çalışmalarımızın hızla devam ettiği Aydınlar’da üyelerimizin iftar programına katılımının yoğun olması dikkat çekti. 

İftarın ardından yapılan yemek duasıyla birlikte burada üyelerimize seslenen Genel Başkanımız Değirmenci, “Sendikamızın Genel merkezi olarak sadece ama sadece sizlerle bu anı yaşamak, aynı sofra etrafında buluşmak için Ankara’dan geldik. Biz buraya ayrıştırmaya değil kucaklamaya geldik. Bölmeye değil, bölüşmeye geldik. Kazan-kazan anlayışıyla işçisinin de işvereninin kazandığı bir yapıyı hayata geçirmeye geldik. İşverenlerin, sendikaları öcü gibi görmesini ve göstermesini yıkmak için geldik. Sendikalaşmanın anayasal bir hak olduğunu ifade etmeye geldik” diye konuştu.  

“Konya’da sendikalaşmanın ne anlama geldiğine, çalışanların hak ve menfaatlerinin neler olduğuna, işletmelere nasıl katkılar sunduğumuza, verimliliği nasıl artırdığımıza herkes şahit olacak” diyen Değirmenci, “Özçelik-İş Sendikası Konya’dan geri gitmek için gelmedi. Sizlerin talep ve beklentileri üzerine Konya Bölge Başkanlığımızı burada açtık. Astığımız bu tabelayı indirmeyeceğiz, indirtmeyeceğiz. Bu tabela, önce Allah’a sonra sizlere emanettir. Bizim işimiz bizimle beraber yürüyenlere sahip çıkmaktır. Mevlana’yı yetiştirmiş bu topraklarda sizleri yalnız bırakmayacağız. İnşallah burada işçisiyle, işvereniyle, sendikasıyla çok güzel bir toplu sözleşme imzalamayı hedefliyoruz” diye konuştu. 

Konuşmanın ardından Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz, üyelerimizle tek tek fotoğraf çektirip, sohbet etti.