31 Mayıs 2017

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ ANKARA BÖLGE BAŞKANLIĞIMIZIN TEMSİLCİLER MECLİSİNE KATILDI

 

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel ve Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, Ankara Bölge Başkanlığımızın Temsilciler Meclisine katıldı.

Genel Yönetim Kurulumuz ve Sendikamızın Ankara Bölge Başkanlığı yöneticileri ile sendika temsilcilerimiz Genel Merkezimizde gerçekleştirilen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Yemeğin ardından Genel Merkezimizin toplantı salonunda Ankara Bölge Başkanlığımızın Temsilciler Meclisi gerçekleştirildi.

Burada bir konuşma yapan ve sendika temsilcilerine çeşitli tavsiyelerde bulunan Genel Başkanımız Değirmenci, temsilciliğin zor bir iş olduğunu diğer taraftan başta hayır duası almak gibi birçok kazancı olduğunu söyledi.

“Çelik-İş’in dününü sorguluyor, yarına ümitle bakıyoruz ve bu işi sevda ile yapıyoruz” diyen Değirmenci, samimiyetle inançla sendikamızı çok daha iyi yerlere taşıyacağız” dedi.   

Toplantıda 9 yıl baştemsilcilik görevini yürüttüğünü hatırlatan Genel Mali Sekreterimiz Altun ise, temsilcilere tezgâh başında dahi gezerken, çalışanların sıkıntılarını not tutabileceği bir ajandayı mutlaka yanlarında bulundurmalarını önerdi.

İş Sağlığı ve Güvenliğinin önemine dikkat çeken Genel Eğitim Sekreterimiz Öner de, iş kazalarının en aza indirilmesinde, işçilerin insana yakışır bir ortamda çalışabilmesinde temsilcilerin önemli bir rol üstlendiğini ifade etti. Öner, “İşçilerimizin hayatını kaybetmemesi için ne olur elinizden gelenin daha fazlasını yaparak, gerekli tedbirlerin başta işverenlerce alınması konusunda hassas olun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Değirmenci’nin, görevine yeni atanan Ankara Bölge Başkanımız Hüseyin Cansu’ya başarılar dilemesiyle toplantı son buldu.