12 Ocak 2018

GENEL TEŞKİLATLANDIRMA SEKRETERİMİZ AKYEL, INDUSTRİALL TÜRKİYE TOPLANTISINA KATILDI

IndustriALL Global Sendikasının Genel Sekreteri Walter Sanchez’in başkanlığında, 12 Ocak 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye’deki üye sendikalar arası istişare toplantısına Sendikamızın Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel’in yanı sıra Dış İlişkiler Uzmanı M. Onur Sayılan katıldı. 

Genel Sekreter Sanchez yaptığı açılış konuşmasında dünyadaki zenginliğin belli çevreler arasında paylaşıldığından, gelir dağılımında büyük adaletsizlik bulunduğundan bahsederken, bu durumdan çıkmanın reçetesinin en önemli öğesinin tüm ülkelerdeki hükümetlerin kendi ülkelerindeki sendikaları güçlendirmek olduğunu, sendikaların ise kendi aralarında ulusal ve uluslararası ölçekte dayanışma içinde bulunması gerektiğini vurguladı.


Öte yandan, toplantıda Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel söz alarak metal sektörü başta olmak üzere Türkiye’deki işçilerin sorunlarını sıraladı. Özellikle şu sıralar metal sektöründeki firma kar oranlarının son derece yüksek olduğunu, ancak bu gelirin çalışanlara yansıtılmadığını vurgulayan AKYEL, Türk Metal Sendikası ile imzalanan diyalog ve işbirliği anlaşmasının Walter Sanchez’in bahsettiği sendikalar arası dayanışmanın güzel bir örneği olduğunu belirtti. 

Toplantı, toplu fotoğraf çekimi ve iyi dileklerin paylaşılmasının ardından sona erdi.