12 Mayıs 2017

GENEL MERKEZ YÖNETİMİMİZ SAKARYA TEMSİLCİLER MECLİSİNE KATILDI

Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci beraberindeki Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel ve Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner ile birlikte Sakarya Bölge Temsilciliğinin, Temsilciler Meclisi toplantısına katıldı.

Sendikamız Sakarya Bölge Temsilcisi Rıfat Kurt’un ve sendika temsilcilerimizin hazır bulunduğu toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Genel Başkanımız Değirmenci, Türkiye genelinde ve Sakarya’da sendikamızın hedeflerini anlattı.

“‘Yeni Türkiye’ yolunda ‘Yeni Çelik-İş’i ortaya çıkarmak için gece gündüz demeden, emeğin yüceliğini merkeze alarak var gücümüzle çalışıyoruz” diyen Değirmenci, ‘Örgütlenerek büyüyeceğiz, büyüdükçe güçleneceğiz, güçlendikçe çalışma hayatında söz sahibi olacağız. Tüm bunların yolu da çelik yürekli üyelerimize aşkla hizmet etmekten geçiyor” dedi.


“Bu dava hak davası, bu dava ekmek davası, bu dava emek ve alınteri davası, bu dava HAK-İŞ davasıdır” diyen Değirmenci, “Bu davaya gönül verip sevdalanmazsanız başarılı olamazsınız. Bu ülkeye ve millete sevdanızı Çelik-İş ve HAK-İŞ üzerinden gösterirseniz başarılı olursunuz” ifadelerini kullandı.


Sendika temsilcilerine bu kutlu yolda büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü kaydeden Değirmenci, ‘İşyerlerinde elimiz kolumuz, gözümüz kulağımız olan sizler işyerlerinin sıkıntılarını, üyelerimizin ise talep ve beklentilerini en iyi bilecek olan kişilersiniz. Bu nedenle sizin söyleyeceğiniz her söz, atacağınız her adım, en az genel merkez yöneticilerinin sözleri ve adımları kadar önemlidir” diye konuştu.

 

Değirmenci, toplantıda Sakarya Bölge Temsilciliğimizin şube yapılacağının da müjdesini verdi.

Değirmenci’nin konuşmasının ardından Bölge Temsilcimiz Rıfat Kurt ise Sakarya’da devam eden ve tamamlanan toplu iş sözleşmeleri ve örgütlenme faaliyetleri hakkında bilgi verdi.