1 Ekim 2016

GENEL MERKEZ YÖNETİMİMİZ SAKARYA TEMSİLCİLER MECLİSİNE KATILDI

Sakarya’da örgütlü olduğumuz işyerlerinden Çakmak Vinç, DAIKIN ve BİOSUN’ı ziyaret ederek üyelerimizle ve işverenlerle bir araya gelen Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner Avukatımız Jan Aras Arslan ziyaretlerin ardından Sakarya Bölge Temsilciliğinin, Temsilciler Meclisi toplantısına katıldı.

Sendikamız Sakarya Bölge Temsilcisi Rıfat Kurt’un ve sendika temsilcilerimizin hazır bulunduğu toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Genel Başkanımız Değirmenci, sendikamızın özellikle örgütlenme çalışmaları konusunda ortaya koyduğu hedeflerden bahsetti.
Çelik-İş’in arzu edilen seviyelere taşınması için sendika temsilcilerine büyük işler düştüğünü kaydeden Değirmenci, metal sektöründe düşük ücretlerle çalışan binlerce kişinin, haklarının aranması için sendikamızı beklediğini ifade etti.

36 bin civarında olan üye sayımızın ilk etapta 50 binlere çıkarılması ve daha sonra bu sayının yüzbinlerle ifade edilmesi için yoğun bir mücadele dönemi başlattıklarını kaydeden Değirmenci, sendika temsilcilerinden de bu hedefe ulaşılmasına katkı sunmasını istedi.

Bölge Temsilcisi Kurt ise Sakarya’da örgütlü olduğumuz işyerlerimiz başta olmak üzere, bölgelerindeki yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.