8 Mart 2017

GENEL MERKEZ YÖNETİMİMİZ KAYSERİ’DEKİ SENDİKA TEMSİLCİLERİMİZ VE AİLELERİYLE BİRARAYA GELDİ

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel ve Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, Kayseri’yi ziyaret ederek sendika temsilcilerimiz ve aileleriyle buluştu.

İşyeri ziyaretlerinin öncesinde Kayseri’deki teşkilatımızla gerçekleştirilen kaynaştırma yemeğinde, Kayseri Şube Başkanımız Celalettin Korkmazyürek, şube yönetimimiz ve sendika temsilcilerimiz hazır bulundu. Sendikamızın faaliyetlerinin anlatıldığı slayt gösterisiyle başlayan yemekte Şube Başkanımız Korkmazyürek sendikamızın genel merkez yönetimini Kayseri’de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek sözü Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Akyel’e bıraktı.

Akyel de, sendikamızın hız kesmeden örgütlenme çalışmalarını sürdürdüğünü, bu yolda emin adımlarla ilerlediğini ifade etti. Daha sonra kürsüye çıkan Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, “Doğup büyüdüğüm topraklara, emek mücadelesine 30 yıl önce baştemsilci olarak başladığım Kayseri’yi Genel Başkan olarak ziyaret etmenin heyecanını ve onurunu yaşıyorum” diye konuştu.

Dört buçuk yıl önce Genel Sekreter olarak Ankara’ya gittiğini anlatan Değirmenci, o dönem 17 bin civarında olan üye sayımızın 37 binlere çıkarılmasını sağlayan kadronun içinde yer almaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

Gün Çelik-İş Sendikası’nın günüdür diyen Değirmenci, “Kimseyle husumet içinde olmayan, kapıların tek tek açıldığı bir Çelik-İş Sendikası var artık. Bugün buraya sendikamız için büyük önem taşıyan, İskenderun’daki İSDEMİR’in yerel mahkemedeki yetki davasını kazanarak geldik. İnşallah yarınlar Çelik-İş Sendikası’nın olacaktır” ifadelerini kullandı.

 Konuşmasının sonunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Genel Başkanımız Değirmenci, iki gün önce elim bir kazada hayatını kaybeden Türk Metal Sendikalı emekçi kadınlara Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diledi. Konuşmaların ardından yenilen yemekle birlikte program son buldu.