7 Kasım 2017

GENEL MERKEZ YÖNETİMİMİZ KARABÜK ŞUBEMİZİN TEMSİLCİLER MECLİSİ’NE KATILDI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, Karabük Şubemizin Temsilciler Meclisi toplantısına katıldı. 

Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel ve Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner’in katıldığı Temsilciler Meclisinde, Karabük Şube Başkanımız Ulvi Üngören ve şube yönetimi ile sendika temsilcilerimiz, şube disiplin ve denetleme kurulu üyelerimiz hazır bulundu. 

Toplantıda konuşan Genel Başkanımız Değirmenci, “Delege seçim süreci ve ardından Şube genel kurulunuzda sergilemiş olduğunuz birlik ve beraberlik tablosu bizleri gerçekten çok mutlu etti. Burada yaşanan sıkıntısız süreç, Çelik-İş Sendikasındaki değişimin aleni bir göstergesidir. Sizin burada başlattığınız bu güzel tablonun, Türkiye’de örgütlü olduğumuz bütün işyerlerine de olumlu yansıyacağı kanaatindeyim” diye konuştu. 

“Sadece Kardemir’in değil, Karabük’ün bütün sorunları bizim sorunlarımızdır” diyen Değirmenci, “Biz burada doğduk, burada büyüdük, Türkiye’ye buradan yayıldık. Karabük’ün bütün sorunlarında, çözüm bulucu olarak birinci sırada Çelik-İş Sendikası olacak. Karabük’ün bizlerden beklentilerini biliyoruz. Genç ve dinamik bir kadromuz var. Beklentilere cevap verme noktasında bu kadroya güveniyorum” dedi. 

“BU İŞİ SEVEREK YAPARSANIZ BAŞARI KENDİLİĞİNDEN GELİR”

“Üyelerimizin sorunlarını bire bir dinleyerek, bu sorunlara çözümler getirmenizi sizlerden bekliyorum” diyen Değirmenci, “Binlerce üyemizin bizlerden beklentileri var. Bunları karşılamak için var gücümüzle çalışmamız gerekiyor. Dokunmadığımız işçi kalmamalı. Bu işi severek yapmanız gerekiyor, aksi takdirde başarılı olmanız mümkün değildir. Egoyu ve kişisel hesapları bir kenara bırakıp çalışırsak, başarı kendiliğinden gelecektir. Üyelerimizin bizlere verdiği temsil görevinin hakkını vermemiz gerekiyor. Ben inanıyorum ki, üyelerimizin taleplerini karşılamak, sendikamızı daha da büyütmek için gerekli olan enerji de, cesaret de, birikim de sizlerde var. Gün Hak-İş’in, Gün Çelik-İş’in günü. Rabbim çalışmalarınızda utandırmasın, birlik ve beraberliğinizi daim etsin” ifadelerini kullanarak bütün katılımcılara başarılar diledi.

Toplantının sonunda bir kısa bir konuşma yapan Şube Başkanımız Üngören ise, genel merkez yöneticilerinin yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Geçtiğimiz ay, şube kongremizi birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdik. Aramıza yeni katılan arkadaşlarla birlikte üyelerimize hizmet etme konusunda çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Genel Başkan olarak bizlere yol gösterici oldunuz. Her zaman yanımızda durarak, bizlere destek olduğunuz için size ve genel yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum” diye konuştu.