16 Ağustos 2022

GENEL KURUL SONRASI İLK BAŞKANLAR KURULU TOPLANTIMIZ BOLU’DA YAPILDI

Sendikamızın 16-17 Temmuz 2022 tarihinde yapılan 15.Olağan Genel Kurulu’nun ardından ilk Başkanlar Kurulu toplantımız Bolu’da Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Şerafettin Koç, Aydın Baysal, Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak ile Denetleme ve Disiplin Kurulu Başkanlarımız, tüm şube, bölge başkanlarımız ve profesyonel şube yöneticilerimiz katılım sağladı.

Toplantıda bir açılış konuşması yapan Genel Başkanımız Değirmenci, olağan genel kurula giden süreçten sonrasına, yeni dönemdeki yol haritamızdan sendikal faaliyet ve çalışmalarımıza, dünyadaki ve ülkemizdeki ekonomik gelişmelerden işyerlerimizdeki mevcut duruma ve üyelerimizin talep ve beklentilerine kadar birçok konuya ilişkin görüşlerini dile getirdi.

“15.Olağan Genel Kurulumuzla birlikte başlayan yeni dönem, başta üyelerimiz olmak üzere, sendikamıza, teşkilat mensuplarımıza, Hak-İş’imize, işyerlerimize ve ülkemize hayırlı olsun” diyerek sözlerine başlayan Değirmenci, “Tüm sorunları aşmak, samimiyetle, güvenle, birlik ve beraberlikle olacaktır. Kimsenin dünya görüşüne bakmadan, hayata karşı duruşunu sorgulamadan, bu teşkilata katkıları üzerinden değerlendirerek, el birliğiyle başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Özçelik-İş’in ve Hak-İş’in bir neferi olarak yola çıktığım günden bugüne, her zaman kişilerin gelip geçici, asıl olanın Özçelik-İş ve Hak-İş olduğunu söyledim. Bugün biz kazandık, bugün bu salonlarda bizler varız. Bir başkaları da olabilirdi. Bizler olmayabilirdik de. Bu nedenle Özçelik-İş’in varlığı, tüzel kişiliği hepimizin üzerindedir. Bu yüzden Özçelik-İş’in tüzel kişiliğine zarar vermeyen, onu yüceltmek ve yükseltmek için çaba sarf eden herkesle yol yürüyeceğimin bilinmesini istiyorum. Ancak, gerek seçim döneminde, gerekse seçim sonrasında sendikamıza ve Hak-İş’e zarar veren her kim varsa, onları da temizlemek boynumun borcudur. Bu teşkilatın bundan sonrası için huzursuzluğa, birlik ve beraberliğinin bozulmasına, dedikodularla uğraşmaya asla ve asla tahammülü yoktur.”

Daha sonra Genel Yönetim Kurulu Üyelerimizin ve Şube-Bölge Başkanlarımızın tek tek söz alarak konuşma yaptığı toplantıda, yeni dönemin Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin başkanlığında, birlik ve beraberlik içerisinde üyelerimize hizmet edilmesi söylemleri öne çıktı. 

Toplantının sonunda yayınlanan sonuç bilgisinde şu açıklamalara yer aldı: