22 Ocak 2020

GENEL BAŞKANIMIZ YENİ ÖRGÜTLENDİĞİMİZ İSTİKAMET DÖKÜM’DE ÜYELERİMİZLE BULUŞTU

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Bilecik-Bozüyük Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren ve örgütlenme çalışmaları tamamlanarak Çalışma Bakanlığına yetki tespiti için başvurulan İstikamet Döküm’teki üyelerimizle ve işverenlerle bir araya geldi. 

Yemekhanede üyelerimize açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız Değirmenci, “Özçelik-İş ailesinin değerli üyelerinin arasına katılmayı tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte fabrikamızda yeni bir dönem başlıyor. Sizlerin hak ve menfaatlerinin korunup geliştirilmesi için özverili bir şekilde büyük bir gayret göstereceğimizden hiç şüpheniz olmasın. Burada toplu sözleşmeler imzalayarak elbette ki sizlerin talep ve beklentilerinin karşılanmasını sağlayacağız. Fakat sadece toplu iş sözleşmesi yapan bir anlayışla asla hareket etmeyeceğiz. Sizlerle burada iyi ve kötü günde bir ve beraber olmak, kazanmak ve kazandırmak için canla başla çalışacağız. Bundan sonra sizin derdiniz bizim derdimiz, sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuzdur” diye konuştu. 

Daha sonra İstikamet Döküm Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Sadi Öksüz ve Genel Müdür Mahmut Şefik Öksüz ile bir araya gelen Değirmenci, çalışanların anayasal hakkı olan sendikalaşma taleplerine müdahale edilmemesinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, yeni dönemin üyelerimize, işyerine ve sendikamıza hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Sadi Öksüz ise çalışanların sendikal tercihine saygı duyduklarını kaydederek yeni sürecin tüm taraflara hayırlı olması dileklerini ifade etti.