11 Haziran 2021

GENEL BAŞKANIMIZ VE GENEL SEKRETERİMİZ MARMARA’DAKİ TEŞKİLATIMIZ VE ÜYELERİMİZLE BİR ARAYA GELDİ

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu ile birlikte Marmara bölgesinde üç şubemizi ziyaret ederek şube yöneticilerimiz ve temsilcilerimizle bir araya gelip program kapsamında bir dizi temaslarda bulundu.

İki günlük ziyaretler boyunca Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Sekreterimiz Bozoklu, Gebze ve Sakarya Şubemiz ile Kocaeli Bölge Başkanlığımızı ziyaret edip AKPA Alüminyum’daki üyelerimizle buluştu.


İlk olarak Gebze Şubemizi ziyaret eden Değirmenci ve Bozoklu, Gebze Şube Başkanımız Şerafettin Koç, şube yöneticilerimiz ve temsilcilerimizle sendikal çalışmalarımız ve çalışma hayatına ilişkin sohbet etti. Bölge itibariyle sendikamızın büyüyüp gelişmesinde Gebze’nin büyük önem arz ettiğini kaydeden Değirmenci, sendikamız için bu yönde yapılan çalışmalara dikkat çekti.

Şube Başkanımız Koç ise, şube olarak işyerlerindeki yaptıkları çalışmaları anlatarak katılımcılara bilgi verdi.
Daha sonra Kocaeli Bölge Başkanlığımızın yöneticileri ve temsilcileriyle buluşan Değirmenci ve Bozoklu, Kocaeli Bölge Başkanlığımızın, her geçen gün başarılı işlere imza attığını, şube olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini kaydetti.


Özçelik-İş ailesine katılan yeni işyerlerinin temsilcileriyle de sohbet eden Değirmenci, sendikamızın yaptığı toplu iş sözleşmelerle üyelerimizin gönlüne girmeye devam edeceklerini söyledi. Kocaeli Bölge Başkanımız Arif Çolak ise, Genel Başkanımız Değirmenci’nin, Kocaeli’deki üyelerimizin talep ve beklentileriyle yakından ilgilendiğini ve bu durumdan büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, şube olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

SAKARYA TEŞKİLATIMIZA VE AKPA’DAKİ ÜYELERİMİZE ZİYARET

İlk günkü ziyaretlerin ardından, program kapsamında Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu, ikinci gün de Sakarya şube yöneticilerimiz ve temsilcilerimizle bir araya gelerek sohbet ettiler.

Sakarya Şubesinin de sendikamız için öneminin büyük olduğunu kaydeden Değirmenci, ‘Her geçen gün büyüyen yapısıyla, yeni işyerleriyle Sakarya şubemizin çalışmalarını takdirle izliyoruz. Temsilcisinden şube başkanına kadar fedakarca çalışan herkese teşekkür ediyorum’ diye konuştu.

Genel Başkanımızın yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şube Başkanımız Rıfat Kurt ise, genel merkezimiz ile koordineli ve sürekli iletişim halinde doğru işler yapmanın başarıyı kendiliğinden getirdiğini ifade ederek, şubemizin çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Değirmenci ve Bozoklu, daha sonra Konfederasyonumuz Hak-İş’in Sakarya İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir’i ziyaret ederek, yeni hizmet yerlerinin hayırlı olmasını diledi.

Görüşmede sendikal çalışmalardan Sakarya özelindeki gelişmelere kadar birçok konuda görüş alışverişinde bulunuldu. Ardından Sakarya Hendek’te kurulu bulunan AKPA Alüminyum’daki üyelerimizi tezgah başlarında ziyaret eden Değirmenci ve Bozoklu, üyelerimizle tek tek sohbet etti. Ziyaretler kapsamında Değirmenci ve Bozoklu, AKPA Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi işveren Fatih Çalışkan ile de bir araya gelerek, işyerimizdeki gelişmelerden metal sektörüne kadar birçok konuda istişarede bulundu.

Değirmenci, Çalışkan’a el işlemeli Kuran-ı Kerim hediye ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Son yapılan işveren ziyaretiyle Genel Başkanımız Değirmenci’nin ve Genel Sekreterimiz Bozoklu’nun programı sona erdi.