8 Nisan 2019

GENEL BAŞKANIMIZ, ÖZ TAŞIMA-İŞ’İN KONGRESİNDE DİVAN BAŞKANLIĞI YAPTI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Öz Taşıma-İş Sendikası 3. Olağan Genel Kuruluna katılım sağlayarak, kongrenin divan başkanlığı görevini üstlendi.

The Green Park Otel’de gerçekleştirilen kongreye Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Genel Başkan Yardımcılarının yanı sıra Genel Başkan Yardımcımız Bayram Altun, Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu ve kardeş sendikalarımızın başkan ve yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcileri ile belediye başkanları katıldı. 

“Öz Taşıma-İş Sendikamızın 3. Olağan Genel Kurulunun hayırlara vesile olmasını, Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” diyerek kongrenin açılışını yapan Genel Başkanımız Değirmenci, “Öz Taşıma-İş Sendikamızın Genel Kurulunu yönetmek üzere bizleri, Divana layık gören delegelerimize teşekkür ediyor, genel kurulumuzu bayram yerine çeviren bu coşku ve samimiyetiniz için, hepinizi yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı. 

Sendikal yaşam için kısa sayılabilecek 7 yıl gibi az bir sürede Öz Taşıma-İş Sendikasının yakaladığı başarının takdire şayan olduğunu kaydeden Değirmenci, yeniden genel başkanlığa seçilerek güven tazeleyen Öz Taşıma-İş’in Genel Başkanı Mustafa Toruntay’ı tebrik etti.


Genel Başkan Toruntay ise yaptığı konuşmada sendikal faaliyetlerden örgütlenme çalışmalarına kadar birçok konuyu içeren bir konuşma yaptı. 

Genel Kurulda bir konuşma yapan Arslan ise “Yerel seçimin geride kaldığını, bu nedenle Türkiye’nin artık normal gündemine dönmesi gerektiğini vurgulayarak, “Başta ekonomi olmak üzere Türkiye’nin köklü sorunlarına, köklü çözümler bulunması gereken bir dönemdeyiz. Bu dönemde özellikle işsizlik, yüksek enflasyon, yüksek faiz, büyümede karşılaştığımız zorluklar ve dış politikada bizim ve milletimizi rahatsız eden çeşitli sorun ve gelişmeler gündemimizin merkezindedir.” diye konuştu.