18 Eylül 2020

GENEL BAŞKANIMIZ İNDUSTRİALL KÜRESEL’İN TOPLANTISINA KATILDI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Industriall Küresel Sendika metal sektör toplantısında konuştu.

Industriall Küresel Sendika metal sektör toplantısı 15 Eylül 2020 tarihinde video konferans yoluyla gerçekleşti. 

Industriall Küresel Sendika Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya dünyanın farklı bölgelerinden 22 ülkeden 66 kişi katıldı. 

Toplantıya sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Yunus Değirmenci katılarak Türkiye ve metal sektöründeki duruma ilişkin bir konuşma yaptı.


Konuşmasında “Salgın, çelik sektöründe, çalışanlarda ve üyelerimiz üzerinde ekstra baskı oluşturmuştur” diyen Genel Başkanımız Değirmenci, “Coronavirüs salgını küresel ekonomiyi etkilemektedir ve bu da dünyadaki demir ve çelik endüstrisi için olumsuz sonuçlara yol açmaktadır. Coronavirüsün neden olduğu salgın, iş sağlığı ve güvenliği konusunu daha da önemli hale getirmiştir. Bizler de sendika olarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda gerekli her tedbirin alınması için çalışmalar yapıyor ve bu konuda projeler üretiyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Türkiye’de salgının ve neden olduğu kötü ekonomik koşulların iyileştirilmesi için bir dizi önlemler alındığını da kaydeden Değirmenci, Türkiye’nin genç nüfusu ve üretim kabiliyetleri ile geçmişte olduğu gibi, gelecekte de Avrupa ülkelerinin en güvenilir ve en yakın tedarikçi bölgesi olmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Toplantı farklı ülke temsilcilerinin sunum ve konuşmalarının ardından son buldu.