1 Temmuz 2016

Genel Başkanımız Gül’den Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi

Sendikamızın Genel Başkanı Cengiz Gül Karabük şubemize bağlı örgütlü olduğumuz KARDEMİR A.Ş’deki taşeron firmalarda çalışan işçilerin kadroya alındığı müjdesini verdi.

KARDEMİR Genel Müdürü Uğur Yılmaz ile daha önce de müteahhit işçilerin kadroya alınması konusunda görüşen Gül, Haddehane meydanında 30 Haziran Perşembe günü gerçekleştirilen mitingte tüm işçinin birlik ve beraberliğini, aynı ücrete gelmesinin mücadelesini yaptığını belirtti.

Sendikamızın Genel Sekreteri Yunus Değirmenci, Genel Mali Sekreteri Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel ve Genel Eğitim Sekreteri Ferhan Öner’in de katıldığı mitingte Genel Başkanımız Gül “Bugün olmazsa olmazımız, birlikte mücadele ettiğimiz, KARDEMİR’de alt işverenlerde çalışan 400’e yakın arkadaşımızın KARDEMİR kadrosuna alınmasını sağladık. Alt işveren diyoruz, hukuki terimi de alt işveren. Biz altlarda, diplerde yokuz, sizi hep zirvelere çıkardık. Bizim şampiyonluğumuz, hedefimiz KARDEMİR işçisinin zirvesidir. Benim şampiyonluğum odur. Bu arkadaşlarımızı alt işverenden kurtarıp 400’e yakın arkadaşımızı KARDEMİR kadrosuna alıyoruz. Biz KARDEMİR işçisini hep şampiyon yaparak zirvede tutacağız. Bu yetmez, bugün mevcut kadroda çalışan arkadaşlarımızın farklı kadrolarda farklı işlerde çalıştığını biliyoruz. Bunun düzeltilmesi için de çalışma başlatıyoruz. Kadro çalışmaları başladı ve bu süreç uzun bir süreç olacak. Bunu da başardıktan sonra huzurunuza tekrar geleceğiz.” dedi.