5 Ağustos 2016

Genel Başkanımız Gül Hak-İş Başkanlar Kurulu Toplantısına Katıldı

Başkanlar Kurulu Toplantısı, Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Mahmut Arslan başkanlığında gerçekleşti. Toplantı Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Cengiz Gül, Hak-İş’e bağlı sendikaların genel başkanlarının katılımıyla 4 ağustos 2016 tarihinde yapıldı.

Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Mahmut Arslan, düzenlenen basın toplantısında 15 Temmuz’daki FETÖ’cü teröristlerin düzenlediği darbe girişimi ve gündemdeki konulara dair açıklamalarda bulundu.

Arslan, Hak-İş’in geçmişten bugüne tüm darbelere ve darbe girişimlerine karşı durduğunu, 15 Temmuz’daki darbe girişimine karşıda bütün HAK-İŞ teşkilatının tanklara-silahlara karşı cansiparane bir şekilde mücadele ettiğini söyledi. Arslan, bu uğurda 3 Hak-İş üyesinin şehit olduğunu, 20’sinin de yaralandığını söyledi.

Arslan, “15 Temmuz darbe girişiminin bertaraf edilmesinde başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Hükümetin Başbakanı, TBMM’nin STK’ların meslek kuruluşlarının topyekun bu girişime karşı durması demokrasimiz, geleceğimiz ve bundan sonraki sorunlara karşı duruşumuz açısından son derece tarihi bir olaydır. Bunu önemsiyoruz” dedi.