18 Ocak 2019

GENEL BAŞKANIMIZ ETİ ALÜMİNYUM’DA SÖZLEŞME SÜRECİNİ BAŞLATTI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Seydişehir’de faaliyet gösteren Eti Alüminyum’da toplu iş sözleşme sürecini, üyelerimizle birlikte fabrika yemekhanesinde başlattı. 

Genel Başkanımız Değirmenci, Eti Alüminyum’da yapılacak olan toplu sözleşme görüşmelerinin ilk toplantısına katılmak ve bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek için Seydişehir’e gitti. 

Eti Alüminyum yemekhanesinde öğle yemeği saatinde yüzlerce üyemizle bir araya gelen Değirmenci, üyelerimizin ellerini tek tek sıktıktan sonra, sandalye üzerine çıkarak bir konuşma yaptı. 

Seydişehir Şube Başkanımız Ferhat Çelikbaş ve şube yönetimimizin eşlik ettiği ziyarette Değirmenci, toplu iş sözleşme görüşmelerinin başlatmak için Seydişehir’e geldiğini, üyelerimizin refah ve mutluluğunu sağlayacak bir toplu iş sözleşmesini masa başında imzalamak için mücadele vereceklerini kaydetti. 


Değirmenci konuşmasında “İşçisiyle, işvereniyle sendikasıyla bir aile olduğumuzu ortaya koymak için özellikle bugün buraya geldim. Toplu iş sözleşmesi uzun soluklu ve zorlu bir süreç. Bugün bu süreci başlatacağız. Daha sonra şube yönetimimiz işveren vekilleriyle beraber, sizlerin bilgisi dahilinde olan şubemiz ile birlikte üzerinde ince eleyip sık dokuduğumuz, benim de bizzat çalışmalarının içinde olduğum taslağımız ile ilgili görüşmelere başlayacaklar. Beklentilerinizi biliyorum, gücüm, imkânım ve yetkim nereye kadar uzanırsa oraya kadar gidip, işverenimizle birlikte toplu iş sözleşmemizi masa başında bitirip sizlere hayırlı olsun diyeceğiz. Bu süreci sabırla yürüteceğiz. Sizin sorunlarınızı biliyoruz, eksiklikleri biliyoruz, maddi sıkıntıları ve Türkiye’nin şartlarını biliyoruz. İşverenimize bunları anlatıp çalışmaları başlatıyoruz. Sorunlarınıza çözüm aramak, beklentilerinizi karşılamak görevimiz. Bu süreçte sizlerin duaları, birlik ve beraberlik içindeki desteğiniz, bizim için çok önemli. İnşallah bu süreçten alnımızın akıyla çıkmayı başaracağız” ifadelerini kullandı. 


İŞVERENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Daha sonra üyelerimizle vedalaşarak yemekhaneden ayrılan Değirmenci, işveren ve birim müdürleriyle bir araya geldi. 

Değirmenci ilk olarak Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ekrem Cengiz ve Genel Müdür Mehmet Arkan görüştü. Ardından Genel Müdür Yardımcıları Osman Zeki Özyıldırım, Rafet Karakolcu, Yaşar Bayraktar, İdari Sosyal İşler Müdürü İhsan Cebeci ve İnsan Kaynakları Müdürü Zekeriya Yılmaz’ın da katılım sağladığı öğle yemeğinde toplu iş sözleşme sürecinin hayırlı olmasını diledi. 


BİR DİZİ TEMASLARDA BULUNDU

Fabrikadaki görüşmeler sonrasında Genel Başkanımız Değirmenci, beraberindeki şube yönetimimizle birlikte bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Değirmenci, sırasıyla Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ı ziyaret etti. Görüşmelerde Değirmenci, bölgenin mevcut durumu hakkında istişarelerde bulundu.