14 Aralık 2018

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ’YE MALATYA’DA SICAK KARŞILAMA

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Malatya’da faaliyet gösteren MAKSAN’daki üyelerimizi ziyaret etti. Üyelerimiz coşkulu bir şekilde karşıladıkları Genel Başkanımız Değirmenci’yi adeta bağırlarına bastı.

Genel Başkanımız Değirmenci, beraberindeki Genel Başkan Yardımcımız Bayram Altun, Kayseri Şube Başkanımız Celalettin Korkmazyürek, Şube Sekreterimiz Rüstem Çabuk ile birlikte MAKSAN’daki üyelerimizi ziyaret etti.

Fabrika girişinde sloganlar eşliğinde karşılanan Değirmenci, daha sonra fabrika içerisinde üyelerimizle buluştu. Burada üyelerimize seslenen Değirmenci, “Çeyrek asırdan fazla bir zamandır birlikte olmaktan onur duyduğum kardeşlerimle, Genel Başkan sıfatıyla, yeniden bir araya gelmiş olmaktan dolayı mutluyum, gururluyum, heyecanlıyım. MAKSAN, benim için, 27 yıllık bir birlikteliğin, kardeşliğin, bir ve bütün olmanın adıdır. MAKSAN ile yıllardır gözle görülmeyen bir gönül köprüm var. Geçtiğimiz Ekim ayında yaptığımız Genel Kurulumuzda, delegelerimizin oylarıyla Genel Başkan seçildikten sonra ilk işyeri ziyaretimi MAKSAN’a yapmış olmam da, buraya verdiğimiz değerin, önemin bir göstergesidir. Şube başkanıyken buralara çok geldim, Malatya yollarının tozunu çok yuttum. O dönemde burada çok güzel işlerin altına imzalar attık. İşçisiyle işvereniyle huzuru, kardeşliği hep birlikte inşa ettik. Birbirinden güzel ve özel toplu sözleşmeler yaptık” ifadelerini kullandı.

“Belki biz burada her zaman olamıyoruz, belki sizlere gelmekte ihmal gösteriyoruz ama bilesiniz ki sizler bizim evimizde, aklımızda, dilimizde, soframızda, dualarımızda ve gönlümüzdesiniz” diyen Değirmenci, “MAKSAN, “İşçi-İşveren-Sendika” birlikteliğinin en güzel örneğinin sergilendiği nadir işyerlerimizdendir. Burada, işçi işyerine sahip çıkar, işveren işçisine sahip çıkar, sendika üyesine kol kanat gerer. Burada kimse kimseyi sahipsiz koymaz.  Bu nedenle; MAKSAN bizim mutluluk kaynağımızdır. Güç aldığımız, huzur pınarımızdır. Günümüzü ve önümüzü aydınlatan ay ile güneşimizdir. MAKSAN emekçisi taşıyıcı kolonumuzdur” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde imzalanan toplu iş sözleşmesinin hayırlı olması temennisinde de bulunan Değirmenci, “İşyerimizi hep birlikte kalkındıracağız, hep birlikte kazanacağız” diyerek konuşmasına son verdi.


İŞVERENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Genel Başkanımız Değirmenci, daha sonra işverenler Ebru Kara Tortum ve İpek Tortum’u ile Fabrika Müdürü Selahattin Nalçakan’ı ziyaret etti.

Ziyarette, üyelerimizin talep ve beklentilerinden sendikal çalışmalarımıza, ülkemiz ekonomisinden metal sektöründeki gelişmelere kadar birçok konu hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.


ÜYELERİMİZLE ÇİĞKÖFTELİ BULUŞMA

Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcımız Altun ile Kayseri Şube yöneticilerimiz, gündüz fabrikada bir araya geldikleri MAKSAN’daki üyelerimizle akşam da çiğköfte organizasyonunda buluştu.

100’den fazla üyemizin katıldığı buluşmada çiğköftenin yenilmesinin ardından Genel Başkanımız Değirmenci, burada da üyelerimize bir konuşma yaparak, sendikamızdaki gelişmeler ve hayata geçirilen projeler hakkında bilgi verdi.

Sıcak bir ortamda gerçekleştirilen sohbette üyelerimiz de ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek “30 yıldır ilk kez bir genel başkan, ayağımıza kadar gelerek bizleri ziyaret ediyor. Bizlere bu güzel ilki yaşattığınız için teşekkür ederiz” diyerek ziyaretin kendileri için büyük anlam taşıdığını ifade ettiler.