31 Ekim 2023

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ’YE COŞKULU KARŞILAMA


Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Sendikamız Özçelik-İş tarafından Antalya’da düzenlenen eğitim seminerimize katılmak üzere gelen teşkilat mensuplarımız ve üyelerimiz tarafından büyük bir sevgi ve coşkuyla karşıladı.

Eğitim seminerinin düzenleneceği otelin girişinde sloganlar ve meşaleler eşliğinde karşılanan Genel Başkanımız Değirmenci, ‘Yunus Başkan nerede, biz oradayız’, ‘İşte Başkan İşte Sendika’, ‘İşçi sendika omuz omuza’ sloganları eşliğinde konuşma yapılacağı alana geldi.

Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Aydın Baysal, Şerafettin Koç ve Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak ile birlikte otel bahçesine kurulan platforma çıkan Değirmenci, burada teşkilatımızı ve üyelerimizi selamladı.

Değirmenci, uzun bir süre sloganlar ve sevgi gösterileri nedeniyle konuşmasına başlayamadı.

Daha sonra kendisini bekleyen 1000 kişiden fazla teşkilat mensubumuz ve üyelerimize hoş geldiniz konuşması yapan Değirmenci, “Şehit kanlarıyla sulanmış güzel ülkemin, doğusundan-batısına, kuzeyinden-güneyine, Türkiye’nin dört bir yanından, kazasız belasız gelerek beni burada sizlerle buluşturan Cenab-ı Allah’a şükürler olsun. Özçelik-İş ailesi, ülkemizin en güzide bölgelerinden biri olan Antalya’da tekrar bir araya geldi. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Hele ki geldiniz. Hele ki, Özçelik-İş’in neferleri olarak bugün buradasınız. Bu hayatta, çok az kişiye nasip olacak sevgi ve saygıyı, şahsıma göstermiş olmanızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Var olasınız, sağ olasınız. 35 yıl önce Kayseri’nin bir köyünden çıkmış, emekçilere hizmetkâr olmaya kendini adamış Mehmet Ağa’nın oğlu Yunus’u bu şekilde bağrınıza basmanızdan dolayı sizlere şükranlarımı sunuyor, hepinizin alınlarından öpüyorum.” diyerek kendisini dinleyenleri selamladı.

Değirmenci, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Arkadaşlar, sendika olarak büyüyoruz, güçleniyoruz. Güçlendikçe, siz kıymetli teşkilatımızı ve üyelerimizi daha büyük projelerle buluşturuyoruz. Türkiye’nin ikinci Yüzyılına damga vurmak için mücadele veriyoruz. Türkiye’nin sendikal hayatında öncü olmaya çalışıyoruz. Sendikamız süper lige çıkmıştır. Özçelik-İş, maddi ve manevi imkânlarıyla göz doldurmaya devam ediyor. Sizler sahada, bizler Ankara’da, destanlar yazmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberliğiniz, gücümüze güç katıyor. Sizler var oldukça, desteğiniz sel gibi aktıkça, sendikamızın yürüyüşü hızını arttıracaktır. Seher vaktinde yapılan dualar sebebiyle, Allah’ın rahmeti, bereketi inşallah hep üzerimizde olacaktır. İşte bugün burada teşkilatımızın ve Türkiye’nin her bir toprağından siz bacı ve kardeşlerimizi ağırlamanın heyecanını yaşıyoruz.” diyerek konuşmasını tamamladı.

‘Beraber yürüdük biz bu yollarda’ şarkısı ve tezahüratlar eşliğinde otel girişine kadar şube başkanlarımızla kol kola giren Genel Başkanımız ve Genel Yönetim Kurulumuz, burada da toplu fotoğraf çekilmesiyle, karşılama son buldu.