10 Mart 2020

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ’DEN NSK BANYO İŞYERİNDEKİ ÜYELERİMİZE ZİYARET

 

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Eskişehir’de üretim yapan NSK Banyo işyerindeki üyelerimizi ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu. 

Ziyarette üyelerimizden işyerindeki genel durum hakkında bilgi alan Genel Başkanımız Değirmenci, üyelerimize sağlanan sosyal haklardan işveren-işçi-sendika arasındaki organizasyon ve uyuma, yemek, servis, eğitim gibi üyelerimize sunulan haklara ilişkin istişarede bulundu. 

Üyelerimizin iş barışı ve huzurundan dolayı memnun olduklarını gören Değirmenci, üretime ilişkin olarak da üyelerimizle sohbet etti.  

Son dönemde ülkemizin içinden geçtiği ekonomik ve politik süreçler nedeniyle işlerin azaldığını ve bu nedenle gelecek kaygısı taşıdıklarını Genel Başkanımız Değirmenci’ye ileten üyelerimiz, şirketin 10 yıldır ana müşterisi durumunda olan IKEA’nın özellikle son 3 yıldır verdiği kararlar sonucunda, fabrikadaki üretim düzeyinin sürekli ve kademeli olarak azalmasının kendilerini endişeye sevk ettiğini kaydettiler. 

Şu anki üretim düzeyindeki azalışa bakarak, IKEA ve NSK Banyo şirketleri arasındaki ilişkinin sonlanmış olabileceği ihtimaline de dikkat çeken üyelerimiz, 2015 yılında IKEA için yapılan armatür üretiminin, 2019 yılında bu adetinin yarısına düştüğünü ve 2020’de daha da düşebileceği bilgisini Değirmenci ile paylaştılar. 

NKS Banyo işyerindeki üyelerimize seslenen Değirmenci, “Özçelik-İş olarak, ‘işyeri olmazsa işçi olmaz, işçi olmazsa işyeri olmaz’ anlayışıyla her zaman hareket ettik. İşyerlerimize kendi işyerlerimiz gibi sahip çıktık. İşyerlerimizin yaşaması için elimizi taşın altına koymaktan geri durmadık. Şimdi de NSK işyerimizdeki bu belirsizliğin kalkması, işyerimizin ve üyelerimizin geleceği güvenle bakması için ne yapılması gerekiyorsa yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. NKS yaşasın ki, ailemizin rızkını temin edebilelim. Bu şuurla işyerimizin ayakta kalması için gerekli olan tüm adımları atacağımızın bilinmesini istiyorum” diye konuştu.