29 Haziran 2022

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ’DEN KARDEMİR EMEKÇİSİNE KADEME İLERLEMESİ MÜJDESİ

Karabük Kardemir’de alınteri akıtan binlerce üyemizin merakla beklediği kademe ilerlemesine ilişkin olarak Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci’den müjdeli bir haber geldi.

Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcımız Bayram Altun, 29 Haziran 2022 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı ve Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bayraktar’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sonrası kamuoyuna ve Kardemir’de çalışan üyelerimize bir açıklama yapan Değirmenci, kademe ilerlemesi sorunun çözüldüğü müjdesini üyelerimizle paylaştı.

Müjdeyi yayınladığı bir mesajla üyelerimize duyuran Değirmenci, açıklamasında şunlara yer verdi:

“Değerli Kardemir Çalışanları,
Kıymetli Üyelerimiz,
01.01.2021-31.12.2022 tarihlerini kapsayan toplu iş sözleşmemizin geçici madde: aday işçilerin geçici kademelerine yerleştirilmesi başlıklı maddesinin yürürlüğüne ilişkin, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Sn Alparslan Bayraktar ile bugüne kadar yaptığım görüşmelerde, bu çalışmaların bir an önce tamamlanıp, uygulamaya geçilmesi hususundaki hassasiyetimizi dile getirmiştim.
29.06.2022(Bugün) tarihinde Yönetim Kurulu Başkanımız Alparslan Bayraktar ile yaptığım görüşme sonucunda, kademe ilerlemesi Temmuz ayının ilk haftasında yapılacak yönetim kurulu toplantısında karara bağlanacaktır.
Bu kapsamda belirlenen kurallar çerçevesinde üyelerimizin, ilgili kademelere yerleştirmesi yapılacaktır.
Bu çalışmada emeği geçen Yönetim Kurulu Başkanımız Sn Alparslan Bayraktar ve Yönetim Kurulu başta olmak üzere herkese, üyelerimiz adına teşekkür ediyorum.

Genel Başkan
Yunus Değirmenci