28 Mart 2017

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ’DEN GAMAK’IN GECE VARDİYASINA SÜRPRİZ ZİYARET

Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, İstanbul’da faaliyet gösteren örgütlü işyerimiz GAMAK’ın gece vardiyasına sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. 

Ümraniye’deki Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan GAMAK’a gece geç saatlerde giriş yapan Genel Başkanımız Değirmenci, burada üyelerimizle bir araya geldi.  İstanbul 2 Nolu Şube Başkanımız Hasan Şam, Şube Sekreterimiz Şakir Süyüm ve Sendika temsilcilerimizin hazır bulunduğu ziyaret, GAMAK İmalat Müdürü Hüseyin Gür ve İnsan Kaynakları Müdürü Özkan Başak ile yapılan görüşmeyle başladı. 

Görüşmede sendikal faaliyetlerimizden, metal sektöründeki gelişmelere kadar birçok konu masaya yatırıldı. 

ÜYELERİMİZ DEĞİRMENCİ’Yİ GÖRÜNCE ŞAŞIRDI

GAMAK yöneticileriyle yapılan görüşmenin ardından fabrika sahasını gezen Değirmenci’yi gece vakti olması nedeniyle karşılarında gören üyelerimiz, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Üyelerimiz, yapılan bu anlamlı ziyaretin kendilerini mutlu ve motive ettiğini Değirmenci’ye iletti. 

Bölümleri tek tek gezen, üyelerimizle tezgâhları başında sohbet eden Değirmenci, ‘Hep gündüz gelecek değiliz ya. Gecenin bu vakti, ekmeği için sıcak aile ortamını bırakarak çalışmaya gelen üyelerimizi ziyaret edelim istedik.” dedi. 

 


“BU ÜLKEYE HİZMET ETMENİN GECESİ GÜNDÜZÜ OLMAZ”

Ziyaret ile ilgili düşüncelerini ifade eden Değirmenci, “Bu ülkeye, bu ülkenin insanına ve işçisine hizmet etmenin bin bir türlü yolu ve zamanı vardır. Çelik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak her zaman sahada olmayı, işçinin nabzını tutmayı görev bildik. Bu çerçevede gece vardiyasındaki üyelerimizi de ziyaret ettik” diye konuştu. 

Herkesin evinde istirahat ettiği, ailesiyle birlikte olduğu vakitlerde çalışmanın kolay bir şey olmadığına dikkat çeken Değirmenci, “Gece saatlerinde çalışarak evine ekmek götürmek gibi kutsal bir görev üstlenen üyelerimizi hem tebrik etmek hem de varsa bizden taleplerini dinleyip, onları istişare etmek için bugün buraya geldik. Dün olduğu gibi bugün de hizmet aşkıyla, davamız için gece gündüz demeden üyelerimizle kucaklaşmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.