22 Ocak 2021

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ’DEN ETİ ALÜMİNYUM’DAKİ ÜYELERİMİZE MÜJDE!

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Konya-Seydişehir’de kurulu bulunan Eti Alüminyum’daki üyelerimize toplu iş sözleşmesine ilişkin müjdeli bir haber verdi.

Genel Başkanımız Değirmenci, daha önce imzalanmış olan toplu iş sözleşmesinin uygulanış biçimine ilişkin üyelerimizden gelen talep ve beklentilerin artması üzerine Seydişehir Eti Alüminyum’a giderek bir takım görüşmeler yaptı.

Görüşmeye Sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, Seydişehir Şube Başkanımız Hüseyin Kaban ve Şube Yöneticilerimiz katılırken, işveren tarafını temsilen de Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ekrem Cengiz, Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Cengiz, Eti Alüminyum Genel Müdürü Mehmet Arkan, Genel Müdür Yardımcısı Rafet Karakolcu ve İnsan Kaynakları Müdürü Zekeriya Yılmaz katılım sağladı.


İşveren tarafıyla yapılan görüşmeler sonucunda daha önce 6’şar aylık dilimler halinde uygulanması öngörülen zam oranları 2021 yılı başından itibaren toplu olarak tek bir seferde yapılması kararlaştırıldı.

Bu sayede Eti Alüminyum’daki üyelerimizin ücretlerinde ekstra bir gelirin eklenmesi sağlanmış oldu.

Eti Alüminyum’da toplu iş sözleşmesine ek olarak elde edilmiş olan kazanımlardan dolayı büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Genel Başkanımız Değirmenci, işverenle imzalanan protokolün hayırlı olmasını diledi.

Genel Başkanımız Değirmenci’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ekrem Cengiz ise pandemi sürecinde çalışanlara maddi olarak katkı verilmesinin kendilerini de mutlu ettiğini ifade etti.

Genel Başkanımız Değirmenci’nin Başkan Yardımcısı Ekrem Cengiz’e el yapımı, gümüş işlemeli Kuran-ı Kerim hediye etmesiyle görüşme son buldu.