23 Şubat 2018

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ’DEN CUMHURBAŞKANLIĞI GENEL SEKRETERİ KASIRGA’YA ZİYARET

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga’yı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki makamında ziyaret etti.

Görüşmede, sendikamızın faaliyetleri ve örgütlenme çalışmaları hakkında Genel Sekreter Kasırga’ya bilgi veren Genel Başkanımız Değirmenci, Konfederasyonumuz Hak-İş ve Çelik-İş Sendikası’nın, çalışma hayatındaki rolüne ve önemine dikkat çekti.

Çelik-İş’in her geçen büyüyerek, üye sayısını 45 bine ulaştırdığını kaydeden Değirmenci, “Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumunda olan birçok işyerinde Çelik-İş örgütlenerek, Hak-İş’in desteğiyle, gücüne güç katarak çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Ülkemizdeki gelişmelerin de ele alındığı görüşmede, Değirmenci, Çelik-İş’in devletinin ve milletinin yanında yer alan bir yapıda olduğunu anlattı.   

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ise, Hak-İş’in ve Çelik-İş’in çalışmalarını takdirle izlediklerini ifade etti.


Değirmenci, ziyaretin sonunda Kasırga’ya, sendikamız Çelik-İş’in ambleminin bulunduğu ahşap duvar saati ile gümüş el işlemeli ve rahleli Kuran-ı Kerim hediye etti.