17 Nisan 2017

Genel Başkanımız Değirmenci:“BÜYÜK, GÜÇLÜ VE YENİ TÜRKİYE YOLUNDA KRİTİK BİR EŞİK AŞILDI”


Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, anayasa değişikliği referandumunda ‘evet’ çıkmasına ilişkin olarak, büyük, güçlü ve yeni Türkiye yolunda kritik bir eşiğin aşıldığını söyledi.

Genel Başkanımız Değirmenci, referandum sonucuna yönelik yazılı bir açıklama yaptı.

Türkiye’nin bu sonuçla birlikte yeniden dirilişin adımlarını attığını kaydeden Değirmenci, “Milletimiz, Anayasa değişikliği paketine ‘Evet’ diyerek kutlu bir zafere imza atmıştır. 15 Temmuz’da iradesini hainlere teslim etmeyen milletimiz, bu iradesini vesayet yapılarından da tamamıyla temizlemiştir” ifadelerini kullandı.

Değirmenci, açıklamasını şöyle sürdürdü:
Özellikle siyasi krizlerin son bulması, ülke yönetiminde çift başlılığın ortadan kalkması, biz emekçilerin en çok ihtiyaç duyduğu ekonomik istikrarın kalıcılığı ve sendikal haklarımızın güvencesi için referandumda Çelik-İş Sendikası olarak oyumuzun ‘Evet’ olacağını kamuoyuyla paylaşmıştık. Vesayet artıklarının temizlenmesi, milli iradenin hakim kılınması için çalışma yapmıştık. Nihayetinde; beklentimiz ve bu yönde yaptığımız çalışmalarımız boşa gitmemiş, 16 Nisan, halk iradesinin zaferiyle sonuçlanmıştır.
‘Evet’ diyerek şer odaklarının ülkemiz ve bölgemiz üzerinde oynadığı oyunları ve kurguladığı tuzakları boşa çıkaran milletimizi, bu sonuçla beraber çok daha güzel günlerin beklediğine inanıyorum.
‘Yeniden doğuş’ olarak nitelediğim bu sürecin, ülkemize, milletimize, çalışma hayatına ve sendikal yaşama hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.


“SORUNLARIMIZ DAHA HIZLI ÇÖZÜME KAVUŞACAK”
“Bu sonuçla birlikte alınterinden başka sermayesi olmayan işçilerimizin sorunlarının daha hızlı çözüme kavuşturulacağına olan inancım tamdır” diyen Genel Başkanımız Değirmenci, “Cumhurbaşkanlığı Sistemiyle yönetim krizlerinin önüne geçilecek, böylelikle ülkemiz daha istikrarlı bir hale gelecektir.
Zaten sonucun ‘evet’ çıkmasında, hükümet kuramama, ülkeyi koalisyonlara mecbur bırakma, ülke yönetiminde yaşanan çift başlılık, hızlı karar alıp hareket edememe ve bürokratik engellemeler gibi sorunlar etkin olmuştur” diye konuştu.

“KUTUPLAŞMA ATEŞİNE KÖRÜKLE GİDENLERE PRİM VERİLMEMELİDİR”
Ülke gündeminin bundan sonra ekonomi olacağını belirten Değirmenci, “Yeni sistemle birlikte ülkemize hakim olacak güven ve istikrar sayesinde fabrikalarda çarkların daha hızlı döneceğini, insanlarımızın iş ve aş derdinden, geçim sıkıntısından kurtulacağını öngörüyoruz” dedi.
İnsanları ayrıştırmak ve kutuplaştırmak için bazı çevrelerin büyük çaba sarf ettiğine dikkat çeken Değirmenci, “Milletimiz, kimsenin oyununa gelmeden, birlik ve beraberlik içinde bu ülke için elinden geleninin en iyisini yapmak için çalışmalıdır. Herkes bu sorumlulukla hareket etmelidir. Toplumun huzuruna kast edenlere, kutuplaşma ateşine körükle gidenlere vatandaşlarımız prim vermemelidir” ifadelerini kullandı.