13 Şubat 2023

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ VE YÖNETİMİMİZ ADANA VE OSMANİYE’DE DEPREMZEDELERİ ZİYARET ETTİ

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz İskenderun’da depremzede üyelerimizi ve vatandaşları ziyaretinin ardından Adana ve Osmaniye’ye de giderek burada depremzedeleri ziyaret edip, yardım çalışmalarını yerinde inceledi.

İskenderun’daki örgütlü işyerlerimiz İSDEMİR ve MMK Metalurji’deki barınma merkezlerindeki üyelerimizle bir araya gelen Genel Başkanımız Değirmenci beraberindeki Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Aydın Baysal, Şerafettin Koç ve Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak ile birlikte daha sonra Adana ve Osmaniye’ye geçerek burada da temaslarda bulundu.

Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, Osmaniye Bölge Başkanımız Mehmet Gündüz eşliğinde ilk olarak Osmaniye’de Kızılay’ın yemek dağıtım ve barınma merkezlerini ziyaret ederek, aynı zamanda işyeri temsilcimiz olan Osmaniye Kızılay sorumlusu Murat Yiğit ve görevlilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Buradaki görüşmelerinin ardından daha sonra Adana’daki deprem bölgesine geçen Genel Yönetim Kurulumuz, Adana Şube Başkanımız Sedat Aydın ve şube yönetimiyle birlikte örgütlü işyerimiz TEMSA bünyesinde kurulan yaşam merkezlerindeki depremzedeleri ziyaret etti.

Ziyaretleri değerlendiren Değirmenci, “Depremin etkilediği bölgelerde sendika olarak yaptıklarımızı ve yapabileceklerimizi yerinde inceleyip gördük. Türkiye’nin tek yumruk olup, yaraları sarmak için bir ve bütün olduğunu gözlemledik. Devletimiz burada. Belediyeler, STK’lar burada. Bizler buradayız. Bundan sonraki süreçte de yardımların bölgeye düzenli olarak akışının devam etmesi gerekiyor. Bizler de sendika olarak tüm teşkilatımızla, personellerimizle, üyelerimizle, bölgeye yardımları ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.