29 Mart 2017

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ, ÜYEMİZİN EVİNE MİSAFİR OLDU

Örgütlü olduğumuz işyerlerini ziyaret ederek, üyelerimizle bir araya gelen, onların talep ve beklentilerini dinleyerek görüş alışverişinde bulunan Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, bu kez de kadın üyemizin evine misafir oldu.

Genel Başkanımız Değirmenci, Gedik Kaynak işyerinde 4 yıldır ekmek mücadelesi veren üyemiz İffet Dursun ve ailesiyle birlikte, üyemizin İstanbul Pendik’te bulunan evinde akşam yemeği yedi.

Değirmenci’ye akşam yemeğinde, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanımız Hasan Şam, Şube Sekreterimiz Şakir Süyüm ve Sendika temsilcilerimiz eşlik etti.

Kurulan yer sofrasında yenilen yemeğin ardından Değirmenci, ev sahibi İffet-Tahir Dursun çifti ve çocukları Gürkan-Gökhan Dursun ile sohbet ederek, onların iş ve yaşam şartları hakkında bilgi aldı.Davetlerinden ve misafirperverliklerinden dolayı Dursun ailesine teşekkür eden Değirmenci, “Biz Çelik-İş ailesi olarak büyük bir aileyiz. Bugün de bunun bir göstergesi olarak sizlerin misafiri olduk. Şimdiye kadar tezgâh başında sohbet ettiğimiz sizi, iş yaşamının dışında da görme fırsatı yakaladık. Samimi ve sıcak bir ortamda sizin ve ailenizin yaşam alanında bir araya gelmek bizleri gerçekten mutlu etti” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İffet Dursun ise “Bugüne kadar işyerimizdeki Sendikamızın temsilcileri yaşadığımız veya yaşayabileceğimiz sıkıntılarımızı gidermek için canla başla çalışıyordu. Genel Başkanımız ise 5 ay önce bizleri işyerimizde ziyaret ederek, bizlerle görüş alışverişinde bulunmuştu. Şimdi ise Genel Başkanımız evimize gelerek, bizlere şeref verdi. Her zaman yanımızda olan Başkanımıza ve diğer sendika yöneticilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Değirmenci, biri 6’ncı diğeri ise 8’inci sınıfta okuyan Gürkan ve Gökhan Dursun’a ise eğitim hayatında başarı temennisinde bulundu. 

BU ZİYARETLER YOL GÖSTERİCİ OLACAK

Üyelerimizin evlerine yapılan ziyaretlere ilişkin genel bir değerlendirmede bulunan Değirmenci, “Bu yaptığımız ziyaret sıradan buluşma olarak görülmemeli. Bu ziyaretlerimizle üyelerimizin yaşam standardına, hangi ortamda, hangi şartlarda yaşamlarını sürdürdüklerine bire bir şahit olacağız. Böylelikle sadece iş ortamında değil, ev ortamında da onları gözlemleyerek, üyelerimizin beklentilerini daha iyi tahlil edebileceğiz. Bu ziyaretler, hem Toplu İş Sözleşmesi döneminde hem de normal zamanda bize yol gösterici olacaktır” şeklinde konuştu.