21 Mart 2018

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARINI TAMAMLADIĞIMIZ ROCA İŞYERİNİ ZİYARET ETTİ

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, beraberindeki Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel ile birlikte, geçtiğimiz günlerde örgütlendiğimiz Eskişehir’deki faaliyet gösteren ROCA TR A.Ş. işyerindeki üyelerimizi, fabrikada sahasında ziyaret etti.

Fabrikada üyelerimize seslenen Genel Başkanımız Değirmenci, “Çorlu’dan Malatya’ya, Karabük’ten İskenderun’a kadar Anadolu’ya karış karış yayılmış Hak-İş’e bağlı Çelik-İş’in üyeleri oldunuz. Bizlere karşı göstermiş olduğunuz güvene karşılık, Rabbim bizleri mahcup etmesin” diye konuştu.

“Sizler artık, Çelik-İş ailesinin birer bireylerisiniz” diyen Değirmenci, “Sizlere hizmet etmek, sizlerin hak ve menfaatlerini korumak için, artık bundan sonra beraberiz. Sizlerin içerisinden belirlenecek temsilci arkadaşlarımızla birlikte önümüzdeki günlerde toplu sözleşme sürecini başlatıyoruz. Bu sözleşme süreci, hem işyerimize, hem üyelerimize, sendikamıza ve Eskişehir’e hayırlı olur inşallah. Sözleşme sürecinin başından sonuna kadar her aşamasından haberiniz olacak. Temsilci arkadaşlar aracılığıyla sizlerden aldığımız bilgiler ve talepler doğrultusunda sözleşme taslağımızı hazırlayıp, sözleşmemizi işveren vekilleriyle konuşmaya başlayacağız. Her görüşmenin sonunda mutlaka sizlere bilgi verilecek. Sizin beklentiniz olan, işyerinizin imkânları doğrultusunda, bir sözleşmenin içerisinde bulunması gereken ücret, ikramiye, sosyal yardımların bütünüyle ilgili detaylı çalışmalar yaparak, Toplu sözleşme sürecini sonlandıracağız. Sonlandırdığımızda bugünden yarına daha iyi olacaksınız. İmkânlarınız daha da artmış olacak. Bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun. Çelik-İş ailemize katılımınız hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. 


Daha sonra işveren vekilleri Mehmet Koçak ve Fabrika Müdürü Ercüment Dönmez ile bir araya gelen Değirmenci, yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Sendika olarak, Roca’da iş barışının ve huzurun garantisi olacaklarını ifade eden Değirmenci, “İşyeri varsa işçi var, işçi varsa işyeri var” anlayışıyla çalışmalarını yapacaklarını belirtti.