28 Şubat 2018

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ, MAYSAN’DA BÜYÜK COŞKUYLA KARŞILANDI

Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, MESS Grup Toplu İş Sözleşmesinden sonra Bursa’da örgütlü olduğumuz Maysan Mando’ya gerçekleştirdiği ziyarette, üyelerimiz tarafından büyük coşkuyla karşılandı.

Değirmenci, fabrika girişinde üyelerimizin açtığı ‘Kalene Hoşgeldin Genel Başkanım’ pankartıyla karşılanırken, üyelerimiz Değirmenci’ye konfetilerle sevinç gösterisinde bulundular. 

Fabrika girişinde Maysan Mando’daki üyelerimize seslenen Genel Başkanımız Değirmenci, “Yanlış veya eksik yaptığımız zaman bizleri eleştiren, doğru yaptığımızda bizleri bağrına basan Maysan’ın yiğit işçilerini saygıyla, sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum. Çelik-İş Sendikası, Bursa’da sizlerle vardır ve sizlerle var olmaya devam edecektir. MESS Grup Toplu İş Sözleşmesinde direne direne hakkınızı alabilmek için büyük mücadele ettik. Bizim tek sermayemiz, inancımız, imanımız, insanlığımız ve merhametimizdir. Bizim arkamızda holdingler yok, dış güçler yok, sermayemiz sadece sizlerle olan muhabbetimizdir. Toplu iş sözleşmeniz ananızın ak sütü gibi helal olsun. İşçisiyle işvereniyle ve sendikasıyla iş barışına katkı vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.


YÖNETİCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Genel Başkanımız Değirmenci, daha sonra Maysan Mando yöneticileriyle bir araya geldi. 

Değirmenci, Maysan Mando Genel Müdürü Anıl Yücetürk, İnsan Kaynakları Departman Müdürü Petek Açıkalın, Üretim Müdürü Sezgin Çağıran ve İnsan Kaynakları İdari İşler Müdürü Celal Hatipoğlu ile metal sektörü, çalışma hayatı ve sendikal yaşam üzerine istişarelerde bulundu.

Maysan’daki huzur ve barış ortamından büyük memnuniyet duyduğunu kaydeden Değirmenci, “MESS toplu iş sözleşmesinde üyelerimizin beklentilerinin karşılanmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Sözleşme, işyerimize de olumlu yansıdı. Bundan sonra verimli bir şekilde, iş ve işçi sağlığı konusunda daha fazla hassasiyet göstererek, işyerimize kazandırmaya, dolayısıyla üyelerimize kazandırmaya devam edeceğiz” dedi. 

Yapılan ziyaretten dolayı Genel Başkanımız Değirmenci’ye teşekkür eden Genel Müdür Anıl Yücetürk ise “İşçisiyle işvereniyle sendikasıyla bütünleşmiş bir Maysan’da, iş barışının üst seviyede olmasından dolayı biz de çok memnunuz. Bu güzel çalışma ortamına verdiğiniz büyük katkılardan dolayı teşekkür ederim” şekilde konuştu.


DEĞİRMENCİ’YE TEŞEKKÜR YAĞMURU

Görüşmelerin ardından Genel Başkanımız Değirmenci, fabrika sahasına inerek, üyelerimizle tek tek tokalaşıp, sohbet etti. 

Üyelerimiz, MESS toplu sözleşmesinde sağlanan kazanımlardan dolayı adeta Değirmenci’yi teşekkür yağmuruna tutarken, Değirmenci de, bu sevgi ve ilgiyi layık olmak için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.