22 Eylül 2017

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ, MARMARA’DA BİR DİZİ TEMASLARDA BULUNDU

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Marmara Bölgesine bir ziyaret gerçekleştirerek, bölgedeki teşkilatlarımızla, üyelerimizle ve işverenlerle bir araya geldi.

Ziyaret programı kapsamında Genel Başkanımız Değirmenci, ilk olarak Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın(MESS) Genel Sekreterlik görevini geçtiğimiz ay üstlenen Özgür Barut’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.


Görüşmede, 2017 MESS Toplu İş Sözleşmesi, çalışma hayatı, metal sektöründeki gelişmeler ve sendikal yaşama ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Daha sonra Kocaeli’ye geçen Değirmenci, örgütlü işyerimiz Azmüsebat’ta baştemsilcimiz olan ve Kocaeli Üniversite Hastanesinde tedavi gören Hamza Ertekin’i ziyaret etti.

Baştemsilci Ertekin’e acil şifalar dileyen Değirmenci, ‘Üyelerimizin olduğu gibi teşkilatımızdaki tüm arkadaşlarımızın da iyi gününde kötü günde yanında olmaya devam ediyoruz Bu bizim sendikacılık değil, insanlık vazifemizdir. Hamza kardeşimizin bir an evvel eski sağlığına kavuşup, yeniden aramıza dönmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.


TEZGÂH BAŞINDA BULUŞMALAR TAM GAZ SÜRÜYOR

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanındaki üyelerimizi tezgah başında ziyaret etme seferberliği başlatan Genel Başkanımız Değirmenci, Marmara Bölgesindeki programının ikinci gününde Gebze’de örgütlü olduğumuz Eku Fren ve Döküm Sanayi A.Ş.’de ziyaret etti.


Değirmenci, Gebze Eku Fren ve Döküm Sanayi A.Ş.’nin Genel Müdürü Dr. Mehmet Dudaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Değirmenci’ye Sendikamızın Gebze Şube Başkanı Şerafettin Koç ve yönetim kurulu ile işyeri temsilcilerimiz eşlik etti. Üyelerimizin talep ve beklentilerini istişare edildiği buluşmada, karşılıklı diyalog ve işbirliği içinde çalışma vurgusu yapıldı.

Daha sonra fabrika içerisinde üyelerimizle bir araya gelerek sohbetler gerçekleştiren Değirmenci, üyelerimizin tek tek ellerini sıkarak, onlarla görüş alışverişinde bulundu.

TEKNİK A.Ş.’YE ZİYARET

Değirmenci, örgütlü olduğumuz ve 7 bine yakın üyemizin bulunduğu THY Teknik A.Ş.’nin Genel Müdür Yardımcısı Fazıl Çiftçi’yi ziyaret etti.


Görüşmede, THY’nin sadece ülkemizin değil, dünyanın da göz kamaştıran bir markası haline geldiğini ifade eden Değirmenci, “Türk Hava Yolları’nın altına imza attığı her başarıda göğsümüz kabarıyor. Bu ülkenin bir vatandaşı olarak THY ile ne kadar övünsek azdır. Buradaki başarıda, THY Teknik A.Ş.’deki üyelerimiz, adeta birer gizli kahraman konumundadır. Yılda yaklaşık 200 milyona yakın kişinin hava yollarını tercih ettiği göz önüne alındığında, THY Teknik AŞ çalışanlarının önemi çok net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Buradaki üyelerimizin maddi ve manevi olarak ihtiyaçlarının karşılanmış, refah ve mutluluğunun sağlanmış olması ise en öncelikli hedeflerimiz arasında gelmektedir” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdür Yardımcısı Çiftçi ise çalışma barışına katkı sunacak, THY’i ileriye taşıyacak her türlü talep ve teklife açık olduklarını belirtti.

Son olarak Değirmenci, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner’in de hazır bulunduğu İstanbul Havacılık Şubemizin Temsilciler Meclisi toplantısına katılarak, şube yönetimimiz ve işyeri temsilcilerimizle görüş alışverişinde bulundu.