23 Mayıs 2018

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ KARÇEL’DE KADRO MÜJDESİ VERDİ

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Karabük Kardemir bünyesinde faaliyet gösteren Karçel A.Ş.’deki çalışanlara kadro müjdesi verdi.

Karçel’de alın teri akıtan üyelerimiz, bir taraftan toplu iş sözleşmesi sevinci yaşarken, diğer taraftan 136 işçi de kadro müjdesiyle mutlu oldu.

Karçel’in idare binasının önünde yapılan törende, Toplu iş sözleşmesine ve kadroya ilişkin detaylar açıklandı.

Törene Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, Karabük Şube Başkanımız Ulvi Üngören, şube yönetimimiz ve çok sayıda Karçel’deki üyelerimiz katıldı.


“İşçi Sendika Omuz Omuza” sloganlarının atıldığı törende üyelerimizi selamlayarak konuşmasına başlayan Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, “Karçel’in her toplu iş sözleşmesi döneminde sıkıntılar yaşadık ve sözleşmeyi bir türlü istediğimiz gibi şekillendirip gerçekleştiremedik. Ama bu dönem Allah’a hamdolsun, taşları yerinden oynattık. Bu süreci inşallah Kardemir’e doğru götüreceğiz” diye konuştu. 

İlk olarak toplu iş sözleşmesinin detaylarını açıklayan Genel Başkanımız Değirmenci, “Karçel’de çalışan 64 cefakâr kardeşimin toplu iş sözleşmesini imzaladık. Sözleşmemize ilk olarak bir iyileştirme ile başladık. İki yıl olarak imzaladığımız sözleşmemizde, 2018’in tamamında yüzde 26 zam artışı sağlayarak rekor kırdık. Sosyal yardımlarda 15-20’lerde artışlar sağladık. İkramiyede de aynı şekilde artış sağladık. Sözleşmemiz hayırlı olsun” dedi.

“KADRONUZ HAYIRLI OLSUN”

“Aynı işi yapan, aynı serviste aynı işyerine gelen, aynı kazandan yemek yiyen 136 tane taşeron dediğimiz alt işverende çalışan işçi arkadaşlarımız vardı” diyen Değirmenci, “Bu konudaki taleplerinizi biliyorduk. İşveren tarafıyla yaptığımız en son görüşmede bunun mutabakatını sağlayıp, bugünden sosyal yardımların tamamından faydalanmak şartıyla 1 Temmuz’dan itibaren, dört yılın sonunda da Karçel’in ikramiyelerinin tamamına kavuşacak şekilde kadroya geçişiniz sağlandı. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz ise, “Bir yerde işçi mutlu değilse, işveren mutlu olamaz. İşverenin mutlu olabilmesi için de işçinin verimli ve gayretli çalışması gerekiyor. Cumhurbaşkanımızın bir sözü var. ‘kazan-kazan’ diye. İşveren kazanacak, işçimiz de kazanacak. Bunu yaparken de işçi kardeşlerimizin sağlığı ve güvenliği her şeyin üzerindedir. Tüm çalışanlarımıza bu kazanımlarla dolu toplu iş sözleşmesi hayırlı olsun” dedi.


MERKEZ YEMEKHANESİNDE İFTAR YAPILDI

Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, Karabük Valisi Kemal Çeber, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz ve Kardemir yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla Kardemir Merkez yemekhanesinde iftara katılarak üyelerimizle yemek yedi.

İftar öncesi üyelerimizin yanına giderek onları selamlayan Değirmenci, daha sonra üyelerimizle birlikte iftar yaptı.