27 Ağustos 2023

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ KANCA SÖZLEŞMESİNİ İMZALADI VE GÜRDESAN EMEKÇİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ


Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Marmara Bölgesinde faaliyet gösteren işyerlerimizde bir dizi temaslarda bulundu.

Bu kapsamda ilk olarak İstanbul 2 Nolu Şubemize bağlı Kanca El Aletleri işyerimize giden Genel Başkanımız Değirmenci, burada İstanbul 2 No’lu Şube Başkanımız Hasan Şam ve şube yöneticilerimiz ile işyeri temsilcilerimiz tarafından çiçeklerle karşılandı. Daha sonra Değirmenci, üyelerimizi mutlu eden, hak ve menfaatlerini daha da artıran toplu iş sözleşmesini imzaladı. Değirmenci, sözleşmeye ilişkin olarak, “Bu süreçte katkı veren başta Kanca’daki üyelerimiz olmak üzere şube başkanımıza, yönetimine, işyeri temsilcilerimize ve Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca’ya teşekkür ediyor, sözleşmemizin üyelerimize, işyerimize, Özçelik-İş’imize ve HAK-İŞ’imize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

GÜRDESAN EMEKÇİSİYLE BİR ARAYA GELDİ

Kanca sözleşmesini imzalamasının ardından Gebze Şubemize bağlı GÜRDESAN Makina’yı ziyaret eden Genel Başkanımız Değirmenci, işyerimizde alınteri akıtan üyelerimizle bir araya geldi. Değirmenci’ye ziyaretinde Gebze Şube Başkanımız Selçuk Durmuş ve şube yöneticilerimiz ve işyeri temsilcilerimiz eşlik etti. İşyerimizdeki ve ülkemizdeki mevcut ekonomik gelişmeler ile sendikal anlayışımız üzerine üyelerimize yönelik değerlendirmelerde bulunan Değirmenci, daha sonra GÜRDESAN Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gürsoy ile görüşerek işyerimizin ve üyelerimizin son durumu ile çalışma hayatına kadar birçok konuda istişarelerde bulundu.