18 Mayıs 2017

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ İSTANBUL 1 NOLU ŞUBEMİZİN TEMSİLCİLER MECLİSİNE KATILDI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, İstanbul 1 Nolu Şubemizin Temsilciler Meclisi toplantısına katıldı.

İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Ahmet Çolak ve şube yöneticileri ile sendika temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantıda, sendikal çalışmalar, örgütlü işyerlerimiz ve örgütlenme çalışmaları devam işyerleri ele alındı.

Toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkanımız Değirmenci,  “Bizi bekleyen yüz binlerce emekçi insana ulaşmaya çalışıyor, onların dertleriyle dertleniyoruz. Parsat Piston’a ve Kardeş Elektrik’e yaptığımız ziyaretlerimizde üyelerimizin memnuniyetini görmek bizleri mutlu etti. Bunun için ayrıca teşekkür ederim” dedi.


“Çelik-İş Sendikasının farklılığını ortaya koyacak argümanlar bularak sahaya sürmemiz lazım” diyen Değirmenci,  “Şimdi mesela örgütlü fabrikalarımızın gece vardiyalarını geziyoruz ve üyelerimiz bizleri o vakitte yanlarında görünce mutlu oluyor. Buna benzer projeler üretip ortaya koyalım ki, örgütsüz işyerlerinde tercih edilir olalım” ifadelerini kullandı.

Değirmenci, “Pırıl pırıl bir ekipsiniz. Burası kolay kurulmadı. Birbirini tanıyan, birbirine inanmış bir ekipsiniz. Genel Merkez sonuna kadar arkanızda. Her türlü fedakarlığı yapabilecek, katkı sunabilecek bir genel merkez var. Dolayısıyla sizin yapacağınız; bu davaya sevdalanıp, canla başla şube yönetiminizle beraber yorulmadan, yılmadan, ümitsizliğe düşmeden koşmak, koşturmaktır” diye konuştu.

Daha sonra bir konuşma yapan İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Ahmet Çolak ise, “Genel Başkanımız gece gündüz demeden, sendikamızı büyütme gayretiyle bu kadar koşarken bize de hiç dur durak bilmeden çalışmak düşüyor. Enerjimizi ikiye katlayarak, bıkmadan, usanmadan üyelerimizin sorunlarını en aza indirerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şubemizin üye sayısını 4 binin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışmalıyız” dedi.