23 Aralık 2020

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ INDUSTRİALL KÜRESEL SENDİKA İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Industriall Küresel Birliği tarafından 19 Kasım 2020 tarihinde salgın nedeniyle video konferans yöntemiyle düzenlenen İcra Komitesi toplantısına katıldı.

Almanya, Rusya, Çin, Japonya, İspanya, İngiltere ve Kore gibi birçok dünya ülkesinden 176 kişinin katıldığı toplantıda Genel Başkanımız Değirmenci’ye Sendikamızın Dış İlişkiler Uzmanı Meltem Toraman Soğuksu eşlik etti.

IndustriALL Küresel Sendika Başkanı Jörg Hoffmann bir genel değerlendirme yaparak başlattığı toplantıda pandemi sürecinin çalışma hayatı, sektörler, bölgeler ve projeler üzerindeki etkileri başta olmak üzere birçok konu ele alındı.

Ülkelerin bu salgınla mücadelesinde işbirliği ve dayanışma içinde olmaları gerektiğinin ve bu yönde çalışmalar yürütüleceğine dair bilgiler verildi.

Ayrıca İcra Komitesi; kamu iktisadi teşebbüsleri, birleşme ve devralmalar, çelik firmalarının değişen özellikleri ve çelik sektöründeki piyasayı bozan sübvansiyonlar üzerine yapılan çalışmaların bulgularını paylaştı. Merkez ve Bölge ofisleri açısından da Industriall’ın hazırladığı faaliyet raporu katılımcılarla paylaşıldı ve detaylı bir şekilde sunum yapılarak anlatıldı.

Krizin mali etkisi ve ileriye dönük olarak ülkelerin sunum yaptığı ve ekonomi ile ilgili her katılımcının kendi ülkelerindeki son durum hakkında bilgiler verdiği toplantıda, Industriall Küresel Sendikanın Eylül 2021’de Güney Afrika’da gerçekleştirilmesi planlanan Üçüncü Dünya Kongresi için senaryolar görüşüldü. Daha sonra kongrenin video konferans yöntemiyle Eylül ayında gerçekleştirilmesine karar verildi.

Toplantı, Çalışma Grubu Raporu, Tüzük, Finans ve Yapılar, idari ve mali konuların görüşülmesinin ardından sona erdi.