15 Eylül 2017

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ HAVACILIK ŞUBEMİZİN TEMSİLCİLER MECLİSİ’NE KATILDI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve beraberindeki Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, İstanbul Havacılık Şubemizin Temsilciler Meclisi toplantısına katıldı.

Havacılık Şube Başkanımız Yavuz Güver ve şube yöneticileri ile sendika temsilcilerimizin katıldığı toplantıda, Çelik-İş’in sendikal faaliyetlerinden çalışma hayatındaki gelişmelere, THY Teknik A.Ş.’de bulunan 7 bine yakın üyemizin ortak talep ve beklentilerinden önümüzdeki aylarda yapılması planlanan Havacılık Şube kongre sürecine kadar birçok konu ele alındı.

Temsilciler Meclisinde bir konuşma yapan Genel Başkanımız Değirmenci, ‘Bugün itibariyle Çelik-İş olarak, sendikal yapının temelini oluşturan örgütlenme ve toplu iş sözleşmesi süreçleri konularında en iyi ilerleme kat eden sendika konumundayız.Bu iş, aşkla sevdayla yapıldığında başarının kendiliğinden geldiğine inanıyoruz ve bugün bunu tecrübe ediyoruz.İşçinin talep ve beklentilerini önceleyerek, işveren ile uyum içerisinde bir düzen kurarak, davamıza ve yolumuza devam ediyor, böylelikle farkımızı ortaya koyuyoruz’ diye konuştu.


Örgütlenme noktasında Çelik-İş’in hızla ilerlediğine dikkat çeken Değirmenci, toplu iş sözleşmelerinin de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiğini ve gerçekleştirilmeye devam edeceğini, başarılarla dolu, büyümesine ivme kazandıran bir Çelik-İş’in tarihini yazmayı sürdüreceklerini ifade etti.

Sendikacılıkta işyeri temsilcilerinin önemli rol üstlendiğini de değinen Değirmenci, Temsilcilere yönelik olarak ‘Çelik-İş’in, Hak-İş’in, THY Teknik A.Ş.’nin ve ülkemizin bugünlere gelmesinde sizlerin büyük emekleri ve katkılar var. Bu nedenle herbirinizin bizde bir karşılığı, bir değeri, bir anlamı var. İki yıl önce zorlukları bile bile bu işe girişerek sadece elini değil, tüm bedenini ve benliğini ortaya koyan sizlere teşekkür ediyorum.Genel merkez olarak sizlere her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum’ dedi.

Temsilcilerimizle yapılan görüş alışverişi ve istişarelerin ardından toplantı son buldu.