28 Şubat 2022

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ, HAK-İŞ’İN 28 ŞUBAT DARBE PANELİNE KATILDI

Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkan Yardımcısı, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcımız Bayram Altun, 28 Şubat Darbesinin 25. Yıldönümünde Hak-İş tarafından düzenlenen “28 Şubat Darbesiyle Sendikalar ve Sivil Toplumun Sınavı: HAK-İŞ Mücadelesi” konulu panele katıldı.

Grand Ankara Hotel’de gerçekleştirilen programa Değirmenci’nin yanı sıra Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcıları Dr. Osman Yıldız, Av. Hüseyin Öz, Genel Sekreter Eda Güner, Hak-İş Eski Başkanı Salim Uslu, Hizmet-İş Sendikamızın Kurucu Genel Başkanı ve Hak-İş Filistin ve Kudüs Komitesi Başkanı Hüseyin Tanrıverdi ile konfederasyonumuza bağlı sendikaların genel başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, akademisyenler ve basın mensupları katıldı.

Program kapsamında, Türkiye’nin darbeler tarihi ve Konfederasyonumuz Hak-İş’in darbelere karşı mücadelesini anlatan kısa tanıtım filmi izlendi.

Arslan’ın açılış konuşması ile başlayan programda, Hak-İş Eski Başkanı Salim Uslu özel konuşmacı olarak yer aldı. Açılış konuşmaların ardından Dr. Osman Yıldız’ın moderatörlüğünde panel gerçekleştirildi.