23 Ekim 2020

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ, HAK-İŞ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİNE VE HAK-İŞ BAŞKANLAR KURULUNA KATILDI

Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Hak-İş’in 45. Kuruluş Yıldönümü etkinliklerine ve Hak-İş Başkanlar Kurulu Toplantısına katıldı. 

Hak-İş Genel Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikler basın toplantısıyla başladı. 

Basın toplantısına Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Yunus Değirmenci, Dr. Osman Yıldız, Mehmet Şahin ve Av. Hüseyin Öz katıldı.

Daha sonra kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Hak-İş’in Genel Merkezi’nde Hak-İş Kurucu Başkanı Mustafa Taşcı’nın isminin verildiği toplantı salonu ile Hak-İş Eski Başkanı Salim Uslu’nun isminin verildiği Salim Uslu Külliyesi dualar eşliğinde açıldı.


Mustafa Taşçı ve Salim Uslu’nun yanı sıra konfederasyonumuza bağlı kardeş sendikalarımızın başkan ve yöneticilerinin de katıldığı açılış programının ardından Hak-İş Başkanlar Kurulu gerçekleştirildi. 

Burada bir konuşma yapan Arslan, Hak-İş’in 45’inci yaşını büyük bir coşkuyla kutladığını belirterek, “Bugün bizim için tarihi bir gün. Hak-İş değerlerini, ilkelerini, 45 yıl önce zor çalışma şartları altında gerçekleştiren Konfederasyonumuzun bugünlere gelmesine vesile olan Kurucu Başkanlarımıza, minnetlerimizi, şükranlarımızı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Hak-İş, sadece Türkiye sendikal hareketi için değil, aynı zamanda dünya sendikal hareketi için de özel bir yapı olmuştur” diye konuştu. 

Hak-İş Konfederasyonu’nun 21 işkolundaki sendikalarıyla 700 bin üyesi olduğunu anımsatan Arslan, Hak-İş’in Türkiye’de olduğu kadar uluslararası sendikal hareketin de çok etkin bir üyesi olduğunu, 180 ülkede 365 konfederasyon ve 207 milyon üyesi olan ITUC’un Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğünü söyledi.