4 Aralık 2020

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ, HAK-İŞ KISA FİLM ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI


Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Konfederasyonumuz Hak-İş’in Ankara’da gerçekleştirilen 9. Uluslararası Kısa Film Yarışmasının ödül töreni katıldı.

Hak-İş’in Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da katkılarıyla “Emeğe Saygı” temasıyla Ankara Hilton Garden Inn Otel’de düzenlediği Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödül Töreni Kovid-19 salgını ile mücadele kurallarına uygun olarak sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleştirildi.

Sinema ve sanat dünyası, ödül töreninde bir araya geldi. 219’u Türkiye’den olmak üzere 120 ülkeden 4 bin 217 filmin başvuru yaptığı yarışmaya yurt içi ve yurt dışından yüksek katılım dikkat çekerken 11 kategoride filme almaya hak kazandı.

Ödül törenine Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Osman Yıldız, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Hak-İş’e bağlı sendikaların genel başkan ve yöneticileri katıldı.

Ödül töreninde konuşan Genel Başkan Mahmut Arslan, “Hak-İş Konfederasyonu olarak, bundan dokuz yıl önce emeğin sinema ve sanat dünyasındaki yansımasını görmek amacıyla kısa film yolculuğuna çıktık. Yola çıktığımızda, emek hareketinin, sendikal dünyanın temel işlevlerinin ötesinde başka sorumluluklarının da olduğuna ve emek mücadelesini taçlandıracak, güçlendirecek yeni alanlara, yeni hedeflere yürümenin gerektiğine inandık. Bu yola çıkarken neyi hedeflediysek, her yıl bu hedefe biraz daha yaklaşarak yürümeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Genel Başkanımız Değirmenci, Mahmut Arslan, Osman Yıldız ve diğer misafirlerle birlikte dereceye girenlere ödüllerini takdim etmesiyle program sona erdi.