2 Aralık 2022

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ, HAK-İŞ KISA FİLM ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından biri olan HAK-İŞ’in uluslararası alanda gerçekleştirdiği, HAK-İŞ 11. Uluslararası Kısa Film Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.
Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Ankara’da gerçekleştirilen yarışmanın ödül törenine katıldı.

Hak-İş’in Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da katkılarıyla “Emeğe Saygı” temasıyla düzenlenen Uluslararası Kısa Film Yarışmasında bu yıl 128 farklı ülkeden 4 bin 34 film başvurusu yapılırken, ulusal ve uluslararası alanda 11 kategoride ve ayrıca Sendikacı Gözünden kategorisinde ödüller sahiplerini buldu.
Ödül töreninde konuşan Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Genel Başkan Mahmut Arslan, “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak ihmal edilmiş, unutulmuş, bazen de ötelenmiş bazı alanlarda da bir şeyler yapması gerektiğinin farkındaydık ve böyle yola çıktık. Bu yıl yarışmamızın on birincisini düzenliyoruz. Her yıl aynı heyecan, ağırbaşlılık ve aynı zamanda aynı kalite ile yolumuza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.
Arslan, sendikal harekette olduğu gibi sanat alanında da emekçileri buluşturmak için çıktıkları yolda, yaşadıkları sıkıntılara da değinerek, “Sendikal hareket, biraz asık surat, mücadeleci, eylemci, kavgacı yönü ile tanınır. Bizler sanat alanında yeni bir damar açmak istiyoruz. Sendikal mücadelemizi anlamlı hale getirecek ve sendikal mücadelemizi sanat ve kültürle buluşturarak, endüstri ilişkiler sistemimize katkı sağlayacağını düşünerek bu yolda devam ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Genel Başkanımız Değirmenci, Mahmut Arslan ve diğer misafirlerle birlikte dereceye girenlere ödüllerini takdim etmesiyle program sona erdi.