3 Aralık 2023

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ, HAK-İŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Filistin Özel Gündemi ile toplanan HAK-İŞ İl Başkanları Toplantısına katıldı.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan Başkanlığında yapılan HAK-İŞ İl Başkanları Toplantısı 29 Kasım 2023 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Filistin’de şehit olanlar ve tüm iş kazalarında hayatını kaybedenler adına saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda, katil İsrail tarafından Gazze’de şehit edilenler adına kuran-ı kerim tilaveti okundu. Ayrıca Konfederasyonumuzun 48. yılı ve Cumhuriyetimizin 100. Yılında çalışma hayatını anlatan kısa filmi ve 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Filistinli kadınlar için HAK-İŞ tarafından yapılan yürüyüşten görüntülerin yer aldığı video gösterimi yapıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Arslan, HAK-İŞ’in bir işçi örgütü olarak çalışanların haklarını koruma konusunda kararlı, azimli ve istikrarlı bir mücadeleyi sürdürdüğünü aynı zamanda bir sivil toplum örgütü olarak da ülkemizin bölgemizin ve küremizin bütün sorunlarına yönelik söyleyecek sözleri ve çözümleri olan bir Konfederasyon olduğunu ifade etti.

DEĞİRMENCİ, “HAK-İŞ’İ 800 BİNLERDEN 8 MİLYONLARA TAŞIMALIYIZ”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, terör devleti İsrail tarafından soykırıma uğrayarak katledilen binlerce Filistinli başta olmak üzere, zalimin zulmü altında can veren, ülkemizin varlığı ve güvenliği için toprağa düşen tüm şehitlerimize rahmet yaralılara acil şifalar diledi.

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in çalışma hayatında gerçekleştirdiği önemli çalışmalar ile öncü rol üstlendiğini ifade eden Değirmenci, “Çalışma hayatında yapılacak her yeni düzenleme, HAK-İŞ penceresinden değerlendirilmeden, HAK-İŞ’in eleğinden geçmeden, hayata geçmesi neredeyse imkânsızdır” dedi.

HAK-İŞ’ten emekçilerin büyük beklentisi olduğunu ve çalışmalara bu bakış açısıyla yön verildiğinin altını çizen Değirmenci, “Şu anda işveren baskısı altında ezilen, hak ettiğini alamayan, alın teri değersizleştirilen, emeği hor görülen yüzbinler, bizlerden gelecek umut ışığını beklemektedir. Bu nedenle gidecek daha çok yolumuz, yapacak çok işimiz var. HAK-İŞ’i büyütmeye talip olan gönül erleri olarak, HAK-İŞ’i 800 binlerden 8 milyonlara taşımalıyız. Haklı olduğumuz kadar, güçlü olabilmek için bunu başarmalıyız” diye konuştu.