3 Temmuz 2019

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ, HAK-İŞ BAŞKANLAR KURULUNA KATILDI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Hak-İş Genel Merkezinde gerçekleştirilen Hak-İş’in Başkanlar Kuruluna katıldı.  

Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Mahmut Arslan Başkanlığında yapılan toplantıda, Hak-İş 14. Olağan Genel Kurulu başta olmak üzere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıya Hak-İş Genel Başkan Yardımcılarının yanı sıra, konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın başkan ve yöneticileri katıldı.

Toplantının basına açık bölümünde konuşan Arslan, Hak-İş 14. Olağan Genel Kurulu’nun “Emek, Demokrasi, Özgürlük, Adalet İçin İleri” temasıyla 10-11 Temmuz tarihlerinde ATO Congresium’da, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda siyasetçi, milletvekili, sivil toplum örgütü, yurtdışından temsilciler ve sendikaların katılımlarıyla gerçekleştirileceğini açıkladı.

Genel Kurula ilişkin bilgiler paylaşan Arslan, “Genel Kurulumuza 404 delege katılacak. 13. Olağan Genel Kurulumuzda 68 olan genel kurul kararlarımız ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. 90 civarında kongre kararı genel kurulumuzda tartışılacak. Bu kararlar bizim için son derece önemli. Çünkü bu kararlar ile Hak-İş’in yol haritasını oluşturuyoruz” dedi. 

Konuşmasının devamında taşeron sorunundan belediyelerde işten çıkarılan Hak-İş üyesi işçilere kadar birçok gelişmeyi değerlendiren Arslan, Bolu Belediyesi önünde devam eden eylemlerden sonuç alınamaması halinde Kurban Bayramı sonunda açlık grevlerini başlatacaklarını kaydetti. 


DEĞİRMENCİ “HAK-İŞ’E YAKIŞIR BİR GENEL KURUL OLACAK”

Toplantının ikinci bölümünde söz alan Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ise, “En büyük arzumuz, birlik ve beraberlik içerisinde, huzur ve kardeşlik havasında Hak-İş’in Genel Kurulunu yapmaktır. Hak-İş’in sağlam adımlarla kutlu davasının devamı için Genel Kurulumuzu adeta bayram havasında yapacağız. Hak-İş terbiyesiyle, Hak-İş’in kültürüyle büyümüş, yoğrulmuş kişi ve kurumlar olarak, adımıza, şanımıza yakışır bir gün ortaya koyacağız” diye konuştu. 

Konuşmasında Hak-İş’in son yıllarda özellikle Müslüman coğrafyalarda hayata geçirdiği projelerin önemine dikkat çeken Değirmenci, Hak-İş’in uluslararası arenada bir marka haline geldiğini, aynı zamanda Türk çalışma hayatında Hak-İş’in yeri doldurulamaz bir konuma taşındığını ifade etti. 

Değirmenci, Özçelik-İş’in örgütlü olduğu tüm işyerlerinde bahar havası esmesinde, huzur ve barışın sağlanmasında Hak-İş’in ve Genel Başkan Mahmut Arslan’ın payının büyük olduğunu da sözlerine ekledi.