26 Ekim 2021

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ, HAK-İŞ 46. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİNE KATILDI

Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Sendikamızın Genel Yönetim Kurulu, Hak-İş’in 46. Kuruluş Yıldönümü etkinliklerine ve Hak-İş Başkanlar Kurulu Toplantılarına katıldı.

Hak-İş Genel Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikler, ilk olarak Hak-İş’in kurucu ve eski başkanlarıyla yapılan toplantıyla başladı.

Düzenlenen tüm etkinliklerde Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın yanı sıra Hak-İş Genel Başkan Yardımcıları Yunus Değirmenci, Dr. Osman Yıldız, Mehmet Şahin, Av. Hüseyin Öz ve Genel Sekreter Eda Güner hazır bulundu.

22 Ekim 2021 tarihinde ise Hak-İş Başkanlar Kurulu Arslan başkanlığında Hak-İş Genel Merkezi’nde toplandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu toplantısına ise, Hak-İş Yönetim Kurulu ve Hak-İş’e bağlı sendikaların Genel Başkanları katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu Hak-İş’e girişinde Genel Başkan Arslan ve Hak-İş Yönetim Kurulu üyeleri ile Hak-İş Afet Komitesi tarafından oluşturulan 20 kişilik lider ekibin yer aldığı HAK Arama ve Kurtarma/Umut Timi karşıladı.

Başkanlar Kurulu programının açılışında Hak-İş’in son bir yıllık faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım filmi izlendi.
Başkanlar Kurulu, Arslan’ın açılış konuşması ile başladı. Arslan’ın konuşmasının ardından İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Başkanlar Kurulu üyelerimize hitap etti.

“SENDİKAL HAREKETİN ÖNCÜSÜ HAK-İŞ 46 YAŞINDA”

Arslan yaptığı konuşmasında, Sendikal Hareketin Öncüsü Hak-İş’in 46 yaşında olduğunu belirterek, “Hak-İş yarım asırlık ulu bir çınara dönüştü” dedi.

Arslan, Hak-İş’in yarım asırlık mücadelesine pek çok başarıyı ve zorlukları sığdırdığını hatırlatarak, “Hak-İş, Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından bir tanesidir. 21 sendikamız, 81 il başkanlığımız, 250 şube başkanımız ve şube yönetim kurulu üyelerimiz ile Türkiye’nin her yerinde örgütlenmeyi ve her iş kolunda sendikal yapıyı inşa etmeyi başarmış bulunuyoruz. 750 bine yakın üyemizle Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından birisi olan Hak-İş, uluslararası alanda da çok önemli görevleri, çok önemli sorumlulukları üstlenmektedir” diye konuştu.

“HAK-İŞ TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ YAPI TAŞIDIR”

İçişleri Bakanı Soylu ise konuşmasında Hak-İş’in 46. Yıldönümü münasebetiyle bir araya gelmekten büyük bir onur duyduklarını belirterek, “Hak-İş Türkiye’yi bölmek isteyenlere rağmen, Türkiye’nin değişiminin ve dönüşümünün en önemli yapı taşıdır ve bu değişimin merkezindedir. Minnettar ve müteşekkiriz” ifadelerini kullandı.  
Soylu, Hak-İş’in sadece bir sendika olmadığını vurgulayarak, “Türkiye’nin çalışma hayatında Hak-İş’in çok önemli bir katma değeri, dinamizmi ve emeği söz konusudur. Hem Türkiye’de sendikalaşma oranının yükselmesinde, hem çalışma hayatının aktivasyonunda Hak-İş çok ciddi katkısı ve emeği vardır. Bugün çalışanımızın emeğini almasında hükümetimiz, çalışma hayatının temsilcileri ve Hak-İş’in çok büyük katkısı vardır” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMA BAKANI BİLGİN DE TOPLANTIYA KATILDI

Konfederasyonumuz Hak-İş’in 46. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısı ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Bilgin’in katılımıyla gerçekleştirildi.

22 Ekim 2021 tarihinde Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısı ve akşam yemeği programı Grand Ankara Otelde düzenlendi.

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu programımızın açılışında Hak-İş’in son bir yıllık faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım filmi izlendi.

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın açılış konuşması ile başladı. Arslan’ın konuşmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Bilgin, Genişletilmiş Başkanlar Kurulu üyelerimize hitap etti. Hak-İş 46. Kuruluş yıldönümünü kutlayan ve Türkiye çalışma hayatı için önemine değinen Bilgin, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.